ГоловнаДім ProstoWayЯкий сидерат висівають в вересні на грядках після помідорів

Який сидерат висівають в вересні на грядках після помідорів

Вагоме значення для висівання сидератів має період, коли буде зібрано врожай. Досвідчені городники стверджують, що можна встигнути виростити їх та отримати користь тільки при умові завершення збору врожаю до вересня. А що робити з більш пізнім врожаєм?

Що робити з пізнім врожаєм

Можлива ситуація, що врожай ще затримався на грядках до вересня. В цьому випадку часу вже немає на висівання будь-якої культури. Але є один доступний варіант, який може врятувати ситуацію. Мова йде про жито.

Грядки потрібно очистити від залишків помідорів. Прорихліть ґрунт. Залиште все як є на кілька днів, щоб проросли будяки. Після цього потрібно знову спушити ґрунт на кілька сантиметрів.

На наступному етапі формують борозни. Глибина — до 4 см, відстань по 10-15 см. Важливий момент: чи пізніше висівання жита, тим глибше саджають насіння. Розхід становить приблизно 200 г на 1 сотку ділянки.

Перевага жита полягає в тому, що воно проростає навіть при температурі +5 градусів. Це означає, що сидерат зможе рости до заморозків. Жито залишають на зиму. Навесні воно сформує зелену масу.

Березень та квітень — період, коли жито формує достатню вже кореневу систему. І час перекопувати ділянку. Довше не чекайте, бо буде важко це зробити через потужне та розвинене коріння.

Схожі новини

Колекційній та рідкісний сорт аглаонеми — з рожево-зеленим листям

Продовжуємо розповідати про цікаві та незвичайні домашні рослини. Нещодавно ми публікували тут допис про рожеволистого філодендрона. А тепер...

Як взимку допомогти кімнатним рослинам, якщо сохне листя

Взимку у квартирі змінюється мікроклімат не в кращу сторону. Рослини відчувають, що повітря стало більш сухим, не вистачає...

Цінна домашня рослина з рожевим листям — мрія квітникарів

Поповнення колекції новими екземплярами — це подія. Якщо у квітникаря з'явиться прекрасна рослина з варіативним листям, яке перетворюється...

Вісім причин, чому потрібно підживлювати рослини мікоризою

Вивчення мікоризи триває вже понад 100 років. За цей час агрономи зробили висновок, що вона корисна для рослин...