Вагоме значення для висівання сидератів має період, коли буде зібрано врожай. Досвідчені городники стверджують, що можна встигнути виростити їх та отримати користь тільки при умові завершення збору врожаю до вересня. А що робити з більш пізнім врожаєм?
Що робити з пізнім врожаєм
Можлива ситуація, що врожай ще затримався на грядках до вересня. В цьому випадку часу вже немає на висівання будь-якої культури. Але є один доступний варіант, який може врятувати ситуацію. Мова йде про жито.
Грядки потрібно очистити від залишків помідорів. Прорихліть ґрунт. Залиште все як є на кілька днів, щоб проросли будяки. Після цього потрібно знову спушити ґрунт на кілька сантиметрів.
На наступному етапі формують борозни. Глибина — до 4 см, відстань по 10-15 см. Важливий момент: чи пізніше висівання жита, тим глибше саджають насіння. Розхід становить приблизно 200 г на 1 сотку ділянки.
Перевага жита полягає в тому, що воно проростає навіть при температурі +5 градусів. Це означає, що сидерат зможе рости до заморозків. Жито залишають на зиму. Навесні воно сформує зелену масу.
Березень та квітень — період, коли жито формує достатню вже кореневу систему. І час перекопувати ділянку. Довше не чекайте, бо буде важко це зробити через потужне та розвинене коріння.