В деяких горе-квітникарів рослини перебувають в жахливому стані. Проблема полягає у помилках в догляді. Поява гнилі свідчить про перелив, а також незадовільний стан ґрунту. І річ не тільки в його складі, але в щільності. Якщо він перетворився в бетон, а рослина стоїть постійно мокра та не просихає, гарантовано буде гниле коріння.
Що робити з рослиною
Звичайно, що її потрібно пересадити та обробити. Порятунок починається саме з цього. Вийміть рослину з горщика, розмочіть ґрунт та звільніть від нього коріння.
Наступний етап — робота секатором. Потрібно позрізати все гниле. Не виключено, що об’єм кореневої системи зменшиться. Обробіть фунгіцидами. Якщо немає, тоді хлоргексидином.
Тепер можна пересадити в новий ґрунт і настає принципово важливий момент — вибір правильного розміру для горщика. Напочатку він міг бути більшим, але ж ви обробили та почистили коріння, тож потрібні зміни.
Горщик потрібно брати такий, щоб він був трохи більшим за кореневу систему. Буквально на 2 см. Великий та з запасом не рекомендується, бо рослині важко буде наростити стільки коріння, щоб заповнити вільний простір. Окрім того, ґрунт буде довго просихати, що спровокує повторне гниття коренів. Тому не робіть помилок.
Читайте також:
Екзотичне цвітіння та корисний врожай: вирощування імбиру в домашніх умовах