ГоловнаДім ProstoWay10 найкращих ароматних рослин для саду

10 найкращих ароматних рослин для саду

Щоб створити свій, ароматний, казковий оазис з неймовірними запахами, гармонією та місцями для душевного відпочинку з близькими та коханими, важливо розуміти – які ви хочете посадити рослини, і які ви хочете почути аромати. Іноді їхнє змішування призводить до сумного ефекту. Замість того щоб відпочити в тіні альтанки та розслабитися, ви відчуваєте головний біль, нудоту та роздратування.

  • Мірабіліс. Мірабіліс невибагливий, достатньо лише ранньою весною опустити насіння в ґрунт, і незабаром ця різнокольорова сімейка з’явиться у вас біля будинку чи альтанки. Квіти розпускаються ввечері і наповнюють сад своїм тонким ароматом тільки в нічний час. Запахи цієї квітки теж багатогранні: комусь пахне ванількою, хтось чує цитрусові нотки, ну а треті чують «ненашенський» тропічний запах.
  • Нічна фіалка Маттіола. Матіола – ця квітка, не така «ошатна» , але має вражаючий, ніжний аромат. Незважаючи на те, що рослина розпускається вночі, вона любить сонечко, але може прижитися й у півтіні. Тішити своїм цвітінням буде з середини літнього періоду і до вересня.
  • Гіацинт. Одна з ранніх і ароматних рослин – з’являється вже в останніх числах квітня – початку травня. Ще на відстані можна почути дуже стійкий та ніжний запах. Любить сонячні місця і не витримує вітряну погоду і протяги.
  • Лілія. Лілії – лідерами є Східні гібриди. Ця красуня любить безвітряну, сонячну погоду. Її сильний приємний аромат розноситься вітром по всьому саду. Лілія видає царський бальзамічний парфум з пудровими нотками та вкрапленням смоли. Рослина квітне протягом двох тижнів, і в цей період рясно покривається бутончиками.
  • Троянда – ще одна королева саду. Налічує неймовірно кількість видів та запахів. Це і фруктові запахи, і мускус, чай, малина, мох і т.д. І як будь-яка царська особа, троянда має свою почет з пряних рослин, які доповнюють і підкреслюють її аромати – полин, котівник, герань, материнка, шавлія.
  • Аліссум. Аліссум цвіте з початку літа і до осені. Дуже невибагливо, може рости будь-де (клумби, бордюри, навіть на садових доріжках). Укриє ваш сад сніжним покривом та наповнить медовим ароматом.
  • Півонії. Півонія – майже всі сорти мають сильні аромати, але особливо виділяються молочноквіткові. Рослина любить затемнене місце. Інтенсивність запаху півонії залежить від вологості та температури повітря, особливо яскраво він відчувається до полудня. Це може бути запах фруктів, мускусу, цитрусів, мати пряні та терпкі нотки.
  • Гарденія. Чагарник із вічнозеленим листям, володар білих, воскоподібних квіток. Має насичений солодкуватий запах. Любить багато світла та вологість. Дуже примхливий у догляді (його любить попелиця, кліщі, білокрилка), але якщо його добре доглядати – віддячить вам своїм чудовим цвітінням і ароматом.
  • М’ята перцева. Багаторічна рослина, що має характерний м’ятний запах, має холодний смак. Часто використовується у приготуванні м’ясних страв, напоїв, салатів та випічки.
  • Меліса (лікарська). Багаторічна ефіроолійна рослина. Крім приємного лимонного запаху, має ще й седеативний (заспокійливий) ефект.

Схожі новини

Експерти розповіли, що потрібно робити з кущами лохини в жовтні

Один з найпопулярніших ягідних кущів — лохина. Смачна, корисна, врожайна. До вирощування приєднується все більше шанувальників цієї культури....

Як захистити молоді саджанці яблунь та груш від сонячних опіків без білення

Біління плодових дерев — класична процедура захисту дерев від морозобійних тріщин та сонячних опіків. Її проводять щороку восени....

Чим восени обробити теплицю, щоб не було фітофтори та кладоспоріозу

За теплицями потрібно доглядати з осені, щоб протягом року вони не були джерелом зараження рослин фітофторою та кладоспоріозом....

Чому не можна залишати на зиму хосту без обрізання

За останні 10-15 років хоста набула значної популярності. Важко знайти сад, де б вона не росла. На клумбах,...