ГоловнаДім ProstoWayЯк захистити айстри від грибкових захворювань

Як захистити айстри від грибкових захворювань

Протягом тривалого часу айстри залишаються одними з найкращих серед інших квітів. За популярністю їх можна порівняти з ромашками, трояндами, гортензіями, жоржинами, тюльпанами.

Привабливість айстр в їх багатому виборі кольорів. Ними можна прикрасити клумби, бордюри вздовж садових доріжок. Як багаторічні, так і однорічні айстри можуть будуть уражені грибковими захворюваннями. І в цьому аспекті потрібно знати, яким чином їх рятувати.

Грибкові захворювання айстр

Найголовнішими ворогами цих прекрасних квітів стають фузаріоз та чорна ніжка. Перед висаджуванням рекомендується продезінфікувати ґрунт. Якщо є марганцівка, можна нею пролити. Так буде знижено ризик підчепити з ґрунту грибок.

Зверніть увагу на вимогу щодо вибору місця, де будуть рости айсти. Експерти наголошують, що місця, де росли гладіолуси, тюльпани, кларкії, не підходять для айстр. Також вибране місце не треба підживлювати неперепрілим гноєм.

При ознаках фузаріоза потрібно діяти швидко. Зробіть полив айстрам теплим розчином марганцівки. При сильному ураженні грибковим захворюванням (стебла, листя) рослину потрібно викопати та спалити. Не скидайте в компост, бо грибкові захворювання таким чином будуть розповсюджуватися.

Чорна ніжка айстр

Переважно грибкова хвороба уражає розсаду. При виявленні захворювання потрібно утилізувати хворі екземпляри. Решту для порятунку та профілактики потрібно пролити «Фітоспорином».

Читайте також:

Айстри виростуть розміром з кулак, якщо застосувати ці поради

Схожі новини

Засіб для поливу розсади, яка зупинилася в рості: результат за три дні

Розсада в моменті може почати гальмувати розвиток та ріст. Причина може бути в стресі, який виникає через недостатньо...

Чи є різниця між княжиками та популярними клематисами для декорування огорожі

Про клематиси та княжики часто сперечаються ті, хто не знають точно різниці між цими рослинами. Їх використовують для...

Засіб для зміцнення розсади петунії з помітним результатом за 3 дні

Петунія любить рости при достатній кількості світла. Якщо правильно почати вирощувати ще в лютому, то в травні можна...

Три причини, чому заміокулькас не випускає нові пагони

Рахіси заміокулькаса можна бачити тоді, коли рослину влаштовують умови вирощування. Якщо не подобаються певні фактори, рослина буде гальмувати...