ГоловнаДім ProstoWayЯк виростити велику, красиву та рівну моркву

Як виростити велику, красиву та рівну моркву

Побачивши на прилавку супермаркету велику, довгу, рівну і яскраво-оранжеву морквину, багато городників зітхають з сумом від того, що не можуть виростити таку ж на своїх грядках, незважаючи на всі старання.

Чому плоди домашньої моркви після збору виглядають дрібними, кривими та на смак зовсім не солодкі? Тому що не було дотримано необхідних умов для вирощування цього овочу.

Умова перша – вибрати відповідний для ваших кліматичних особливостей сорт моркви.

Якщо ви зовсім новачок у садово-городніх справах, то для першого досвіду вирощування сміливо вибирайте сорти-швидкоспілки – Оленка, Тушон, Паризька каротель, Артек. Для більш досвідчених городників краще сорти середньостиглі: Наяріт F1, Ласуня, Червоний велетень. Гібридні сорти теж не оминайте стороною, оскільки вони дають хороший урожай, більш стійкі до кліматичних змін та відрізняються красивими та рівними плодами.

Друга умова – родючість ґрунту на вашому городі

Морква з тих культур, які дуже вимогливі до цього параметра. У щільних ґрунтах, де домінує глина, виростити рівну моркву навряд чи вийде: велика кількість комків глини і каменів змусить сам плід викривлятися в процесі росту, огинаючи перешкоду, що виникла.

До того ж, вам для підтримки родючості доведеться внести в грядку чимало добрив. Значно простіше виростити моркву, яка буде рівною та гладкою, на легких суглинистих, піщаних та торф’яних ґрунтах.

Втім, якщо ви додатково попрацюєте і створите для майбутнього врожаю моркви насипну грядку з покупного ґрунту, змішаного з “рідним” ґрунтом із городу, це може дати позитивний результат.

Умова номер три – правильно посадити насіння моркви у землю

Це тільки здається простою дією, але насправді садити дрібне насіння в борозенку непроста справа.

Виростаючи і збільшуючись у розмірах, густо посіяні коренеплоди почнуть заважати один одному і переплітатимуться між собою, або втратять рівну циліндричну форму і химерно згинаються.

До того, як посадити моркву, потрібно добре полити борозенки водою і тільки після цього садити насіння, дотримуючись між ними відстані у півтора-два сантиметри.

Кожну борозенку після посіву необхідно засипати землею і поверх – торфом, який буде мульчуючою речовиною. Проріджувати екземпляри, що підросли, потрібно уважно і акуратно.

Четверта умова – виберіть правильний термін її посадки

Якщо йдеться про ранньостиглі сорти, то садити їх варто, починаючи з середини квітня, а сорти, які досягають товарної стиглості за 100 і більше днів – з кінця травня до початку червня. Чому це важливо?

У цей період грунт ще наповнений вологою, і моркві цієї вологи цілком достатньо для проростання. При посадці в вже підсохлий ґрунт плоди, що виросли, будуть позбавлені соковитості і пружності, характерної для моркви.

Умова номер п’ять – регулярно розпушувати, поєднуючи цю процедуру з проріджуванням

У пухкий ґрунт легше проникне і кисень, і вода, а отже, і плоди почнуть рости краще.

Є й хитрість, яка використовується деякими садівниками: щоб урожай не був зіпсований морквяною мухою, після розпушування на грядки варто насипати чорний мелений перець.

Шоста умова – щоб морква набрала соковитість, дотримуйтесь правил її поливу

Надлишок води для цієї культури так само згубний, як і недолік: велика кількість вологи призводить до того, що морква починає тріскатися.

Оптимальною кількістю води спочатку вважається 3 літрів води на квадратний метр грядки. Коли проводити перший полив?

Коли помітите перші сходи, можете сміливо приступати.

Спершу поливати моркву треба буде двічі на тиждень, а після того, як з’являться плоди не товщі за олівець, кількість поливів можна скоротити до одного на сім днів, але при цьому збільшити об’єм води.

Сьома умова – підживлювати її добривами

Благо, робити це доведеться не часто: двох разів за весь час росту та формування плодів цілком достатньо. Перші добрива в ґрунт внесіть, коли мине місяць з моменту посадки насіння, а вдруге підживіть, якщо знаєте, що ґрунт бідний мікроелементами сам по собі.

Важливо пам’ятати і те, які добрива підуть на користь моркви, а які нашкодять. Попіл, хлористий калій, вапно, що не перегнивший гній, точно не сподобаються морквині, а промисловим добривам, спеціально розробленим для моркви, цей овоч буде дуже радий.

Схожі новини

Три способи зберегти саджанці волотистої гортензії

Волотисті гортензії належать до морозостійких рослин. За характеристиками вони повинні витримувати до -35 градусів. Якщо у вас придбані...

Одна таблетка відродить навіть дуже чахлі рослини: рятівний розчин

Певні помилки в догляді за домашніми рослинами призводять до негативних змін в стані рослин. Листя опадає, втрачає яскравість...

Квітникарі розповіли, як позбутися плісняви у квітковому горщику

З часом на ґрунті в горщику з'являється білий наліт та навіть пліснява. Не ігноруйте цей момент. При появі...

Якщо посадити ці рослини в саду, колоній мурах стане менше

На вашій ділянці завелося багато мурах, які не дають можливості вам хазяйнувати. Постійно роблять нові мурашники, залазять в...