ГоловнаДім ProstoWayЯк вилікувати на плодовому дереві велику морозовину або опік

Як вилікувати на плодовому дереві велику морозовину або опік

Якщо з осені не встигли побілити стовбур дерева (яблуні, вишні, черешні, сливи), є великий ризик отримати на ньому морозобійну рану (морозовину). Стовбур та його кору просто розірве. Шкода дерево. Окрім того, потрібно буде зайнятися його лікуванням. Як це ефективно зробити, читайте далі в статті.

Схема дій для лікування стовбура дерева

Найперше потрібно під деревом розкласти плівку або тканину. На неї буде падати кора після чищення стовбура. Якщо рана стовбура виникла не через дію морозів, а стала результатом інфекційних хвороб, потрібно уникнути попадання часток на землю.

Морозовина на стовбурі дерева
Морозовина на стовбурі дерева

Чищення рани та кори потрібно робити гострим ножем. Не тягніть кору, не відривайте. Обережно зрізайте по краю її відшарування. При чищенні важливо не задіти стовбур глибше.

На наступному етапі проведіть дезінфекцію рани. Для цього зробіть розчин мідного купоросу або бордоською рідиною. Концентрація 5%. На 1 л розчину 50 г купоросу або 50 г бордоської рідини. Садівники рекомендують виконувати обробку обприскувачем. Він допоможе провести її якісно, щоб розчин потрапив у всі щілини.

Дайте трохи постояти обробленому стовбуру. Дезінфікувальний засіб повинен трохи ввібратися. Після цього рану потрібно замазати спеціальним розчином. Це може бути садовий вар. Або за старим добрим способом можна використовувати замазку на основі глини. Можна взяти будівельну. Розмочіть її та додайте трохи мідного купоросу. На 1 кг потрібно 2 ст.л. засобу, розчиненого в гарячій воді.

Глину увітріть в усі щілини та тріщини. Максимально ретельно розподіліть. Далі потрібно забезпечити для неї захист, щоб не вимило дощем та вітром. Для цього стовбур можна обмотати мішковиною або іншою натуральною тканиною, марлею у 2-3 шари.

Схожі новини

Засіб для поливу розсади, яка зупинилася в рості: результат за три дні

Розсада в моменті може почати гальмувати розвиток та ріст. Причина може бути в стресі, який виникає через недостатньо...

Чи є різниця між княжиками та популярними клематисами для декорування огорожі

Про клематиси та княжики часто сперечаються ті, хто не знають точно різниці між цими рослинами. Їх використовують для...

Засіб для зміцнення розсади петунії з помітним результатом за 3 дні

Петунія любить рости при достатній кількості світла. Якщо правильно почати вирощувати ще в лютому, то в травні можна...

Три причини, чому заміокулькас не випускає нові пагони

Рахіси заміокулькаса можна бачити тоді, коли рослину влаштовують умови вирощування. Якщо не подобаються певні фактори, рослина буде гальмувати...