На листових пластинах фіалок поява сухих кінців — зовсім не нова історія. Розповсюджене явище, яке виникає через помилки в догляді, зміну умов вирощування, хвороби та шкідників. Зрозуміло, що пошук причини погіршення стану рослини потребує терпіння, часу та знань.
Що робити з фіалкою
В першу чергу рослину потрібно уважно оглянути. Якщо є виразні ознаки, їх буде видно. Не ігноруйте появу підсохлого листя, щоб не втратити фіалки. Серед розповсюджених причин можна виділити такі:
- порушення режиму поливу;
- поява шкідників (червець, трипси, нематоди, тля, павутинний кліщ);
- дефіцит поживних речовин;
- порушення вологості повітря (стало надто сухо);
- полив жорсткою водою.
Якщо причини остаточно не виходить виявити, потрібно дивитися кореневу систему: жива чи ні. Доведеться дістати рослину з горщика, промити коріння та оглянути його.
При ознаках достатньої нормальності треба його продезінфікувати слабким розчином марганцівки. Сухі, підозрілі, підгнивші корінці потрібно відрізати. Сам горщик також обробіть. Коріння рекомендується притрусити порошком активованого вугілля.
Тепер потрібно наново пересадити фіалку. В горщику повинні бути дренажні отвори. На дно вкладіть керамзит. Засипте новим ґрунтом та посадіть оброблену фіалку. Щоб додати сил та наснаги до росту та розвитку, підлийте мінеральними або органічними добривами.
Читайте також:
Що потрібно додати в воду для поливу герані, щоб вона радувала пишним цвітінням