ГоловнаДім ProstoWayЯк вапняний наліт в чайнику зменшує енергоефективність та шкодить здоров'ю

Як вапняний наліт в чайнику зменшує енергоефективність та шкодить здоров’ю

Щільний шар вапняного нальоту — проблема всіх власників чайників. Він з’являється швидко, незалежно від того, яку воду ви використовуєте. Відстояна чи з-під крана — ефект однаковий. Попереднє фільтрування дещо зменшує проблему, але далеко не у всіх встановлено системи для очищення води. Якщо ви користуєтесь електричним чайником, доведеться ще й боротися з ефективністю його роботи. Що з цим робити, розповіли у виданні Еxpress.co.uk.

Чистити чи ні — ось, в чому питання

Відповідь лаконічна та зрозуміла. Так, чистити, якщо ви хочете пити чай з приємним смаком. Для здоров’я шкоди не буде, якщо в організм попадає мала кількість розчинених частинок накипу. Якщо вапняний накип сильний, його не усувають та регулярно з ним п’ють воду, треба замислитися.

Наліт складається з твердих частинок, які потрапляють з гарячими напоями в шлунок. Там вони розчиняються. Далі шкідливі сполуки солей разом з кровотоком розносяться по організму. Ланцюжок подій завершується відкладенням солей в суглобах, закладаються камені в нирках, жовчному міхурі, зменшується просвіт судин, а там і до інфаркту близько.

З погляду енергоефективності. Вапняний наліт заважає. Через нього вода довше нагрівається. Виходить так, що спочатку чайник гріє наліт, а потім вже температура доходить до води. Логічно, що розхід електроенергії зростає.

Чим чистити чайник

Для чищення можна придбати спеціальну рідину. Зараз це не є проблемою. Антикальцинатна рідина швидко розчиняє наліт. Залишається тільки промити водою.

З домашніх засобів можна використовувати оцет та лимон. Вони розчиняють наліт та дезінфікують поверхню чайника.

Налийте трохи оцту та води, лимонний сік. Поставте чайник на кип’ятіння. Коли виключиться, нехай постоїть протягом 30 хвилин. Якщо наліт сильний, знадобиться більше часу. Після чищення треба чайник промити та двічі з простою водою прокип’ятити.

Звичайний чайник можна почистити просто содою. Розчиніть 1 ч.л. засобу з 2 склянками води. Поставте чайник на вогонь, нехай кипить 15 хвилин. Потім 15 хвилин на відстоювання. Далі треба зняти накип жорсткою губкою. Після впливу соди це буде легко зробити.

Регулярний догляд за чайником не дасть можливості нальоту нарощувати товщину. Отже, позбутися від нього буде вдвічі легше.

Схожі новини

Експерти розповіли, що потрібно робити з кущами лохини в жовтні

Один з найпопулярніших ягідних кущів — лохина. Смачна, корисна, врожайна. До вирощування приєднується все більше шанувальників цієї культури....

Як захистити молоді саджанці яблунь та груш від сонячних опіків без білення

Біління плодових дерев — класична процедура захисту дерев від морозобійних тріщин та сонячних опіків. Її проводять щороку восени....

Чим восени обробити теплицю, щоб не було фітофтори та кладоспоріозу

За теплицями потрібно доглядати з осені, щоб протягом року вони не були джерелом зараження рослин фітофторою та кладоспоріозом....

Чому не можна залишати на зиму хосту без обрізання

За останні 10-15 років хоста набула значної популярності. Важко знайти сад, де б вона не росла. На клумбах,...