Смородина на дачах популярна на рівні з яблунями, вишнями та сливами. Це кущі та дерева, без яких важко уявити ділянки. Червона, біла та чорна смородина не тільки смачні ягоди, але й корисні. З настанням осені постає питання щодо доцільності її висаджування, пересаджування чи розмноження. Як правильно це зробити, читайте в нашій статті.
Особливості висаджування
У кущів повинна бути закрита коренева система. Якщо у вас не така та коріння сухе, тоді треба провести підготовку куща. Зробіть розчин з препаратом «Актара» та поставте на трохи в нього кущ. Це надасть йому захисту та не дасть можливості комахам його пошкодити.
Якщо ж коріння хороше, соковите, тоді до «Актари», відра води додайте ще «Корневін», 1 кг глини та 1 кг чорнозему. В такий розчин опускають смородину перед висаджуванням. Це найкращий захист кореневої системи при посадці.
Посадкова яма для куща повинна бути приблизно 50 на 50 см. Орієнтуйтеся по вашим саджанцям. Яму викопують за два тижні до висаджування. Приблизно на ¾ засипають ґрунтом та залишають, щоб він осів.
Перед висаджуванням пагони куща потрібно підрізати та зняти листя, якщо є. Гілки вкорочують на 15-20 см. Потім занурюють у вказаний вище розчин, а далі під кутом 30-45 градусів висаджують кущ в яму. Далі стандартно засипають ґрунтом, втрамбовують, роблять навколо борозну та в неї вливають відро води. Кущі смородини можна замульчувати піском або перегноєм.