Домашні рослини мають різні потреби в поливі. Саме тому поливати просто водою під корінь без винятків та розбору не буде правильним рішенням. Деяким сортам цим можна нашкодити. Потім не дивуйтеся, чому в рослини почало жовтіти листя, опадати чи гнити коріння.
Полив в піддон
Такий тип поливу використовують для цибулевих. Сенс полягає в тому, що горщик повинен бути з дренажними отворами. Коли вода в піддоні, рослина корінням вбирає стільки вологи, скільки їй потрібно. Верхня частина субстрату в горщику залишається сухою. До речі, таким чином рекомендують й улюблені багатьма фіалки.
Полив методом занурення
Спосіб полягає в тому, що горщик з рослиною ставлять в таз та наповнюють водою. Залишають на 10-15 хвилин. Рослина вбирає воду, потім стікає через дренаж зайве. Такий тип поливу використовують для рослин, які потребують рідкого, але дуже вологозарядного поливу. Так «пити» воду люблять орхідеї.
Полив лійкою
Вузький носик лійки дозволяє зволожити ґрунт, але при цьому потік води не попадає на рослину та її стебло. Деякі різновиди від частого попадання води на нього чи розетку з листям можуть почати гнити, тому лійка — найкраще рішення.
Гнотовий полив
Для цього поливу в ґрунт вставляють спеціальну мотузку, яка добре вбирає воду. З натуральних волокон не рекомендується використовувати. Краще з капронової нитки. Горщик з виведеною мотузкою вставляється в місткість, в яку періодично доливають воду. Кінець мотузки буде лежати в нижній підставці з водою. На такий полив витрачається мало води, а ще він рівномірний.