Є думка, що від плодової гнилі неможливо позбутися. Або потрібно постійно проводити обробки з препаратами, в складі яких є мідь. Це помилкова думка, бо краще за профілактику захворювання нічого не може бути. Потрібно виключити умови для розвитку гнилі, тоді й стан плодових дерев значно покращиться.
Що потрібно робити
В першу чергу потрібно проводити щорічну санітарну обрізку та структурну також. Такі дії допоможуть зробити крону доступною для вітру та сонячного проміння. Вона не буде загущеною.
Наступна дія направлена на контроль за плодами. Не залишайте на деревах ті, які пошкоджені комахами, птахами, осами. Вони стають причинами розвитку гнилі. Саме через всі пошкодження спори гнилі попадають до плодів та починають там активну діяльність.
Вам може здатися, що це багато честі, щоб зривати всі пошкоджені плоди, що нічого особливого з ними не відбувається. Проте є важливий момент. Плоди, які починають гнити, потім утворюють спорові подушечки. Вітром спори розносяться на решту плодів, тому гниль швидко розповсюджується. Знімайте підгнивші плоди до моменту утворення сірих подушечок зі спорами. Це найкраща профілактика для зменшення обсягів гнилі плодів.