ГоловнаДім ProstoWayЯк підготувати кущі смородини до нового врожаю у серпні

Як підготувати кущі смородини до нового врожаю у серпні

Сьогодні ми поговоримо про те, як правильно підготувати молоду смородину до наступного року.

Крок 1: Обрізання верхівок

У серпні закладаються бруньки майбутнього врожаю, тому нам потрібно попрацювати над формуванням куща. Верхівки смородини, як правило, не потрібні. Нам важливо, щоб кущ зростав ушир. Обрізаємо верхні частини приблизно на 15-20 см. Це допоможе кущі розвиватися правильно та закладати бруньки для майбутнього врожаю.

Крок 2: Видалення пошкодженого та старого листя

Огляньте кущ і видаліть все пошкоджене і скручене листя. Це важливо, щоб запобігти поширенню захворювань. Якщо листя вже починає жовтіти, також видаліть його. Це допоможе кущам залишатися здоровими та міцними.

Крок 3: Видалення непотрібних гілочок

Видаліть всі дрібні та сухі гілочки. Вони не дадуть урожаю, а лише загущають кущ та тягнуть соки. Сформуйте акуратний кущ, залишивши тільки здорові та міцні гілки.

Крок 4: Підживлення

Підживіть рослину універсальним осіннім добривом. Воно містить лише 2% азоту, 23% фосфору та 30% калію. Для молодого куща, якому неповні три роки, достатньо 30-40 г добрива. Розсипте його біля кореня, потім закладіть у ґрунт.

Крок 5: Полив

Після підживлення полийте рослину. Для дорослих кущів потрібно три відра води, для молодих, достатньо двох. Вода допоможе добривам увібратися в ґрунт і забезпечити рослину живленням.

Крок 6: Аерація ґрунту

Після поливу проведіть аерацію ґрунту. Для цього використовуйте вила, вставляючи їх у землю на відстані близько 30 см від куща. Це допоможе кисню надходити до коріння, що покращить їх зростання та розвиток.

Висновок

Ось так просто та ефективно можна підготувати молоду смородину до наступного року. Дотримуйтесь цих кроків, і ваш кущ буде здоровим, міцним і готовим дати рясний урожай.

Схожі новини

Три стани домашньої рослини, які свідчать про необхідність пересаджування

Домашні квіти потребують періодичного пересаджування. Зміна розмірів кореневої системи, її псування, порушення умов догляду призводять до потреби замінити...

П’ять факторів догляду за кімнатною гортензією, щоб було зелене листя та пишне цвітіння

Про гортензію в саду всі знають, що вона є однією з найбажаніших рослин. Цілком очікувано, адже вона розкішно...

З якими овочевими культурами найкраще використовувати мікоризу

Мікориза та рослини характеризуються симбіотичним співіснуванням. Проявляється це в покращенні засвоєння поживних речовин, сприяє підвищенню пористості ґрунту, допомагає...

Садівники розповіли, чи потрібно для зимування хости робити мульчування

Хоста створює неймовірний декоративний ефект на клумбах. Вона приваблива та навіть розкішна, якщо її не погризли слимаки. За...