Друге дерево за популярністю після яблуні, звичайно, груша. Солодкі та медові плоди нікого не залишать байдужими. Щоб зберегти потенціал врожайності на наступний рік, дерево потрібно підготувати холодного періоду. Груша доволі вимоглива в плані догляду.
Схема догляду восени
Восени дерево підживлюють після санітарної обрізки. Не залишайте навколо дерева опале листя. Зберіть його, бо в ньому можуть бути спори хвороб та шкідники, які радо залишаться на зимування. Профілактично проводять побілку стовбура та обробляють від комах та грибкових захворювань.
Груша добре реагує на внесення перегною, гною, компосту або торфу. Органічні добрива суттєво допомагають закрити дефіцити в поживних речовинах.
Мінеральні добрива восени також потрібні. Це може бути сульфат амонію, сечовина, суперфосфат, сульфат калію, калійна селітра. Залежно від вибраних добрив можна вносити як в рідкому, так і в сухому вигляді.
Стандартна схема виглядає наступним чином. Спочатку в пристовбурне коло вносять 6 кг перегною в розрахунку на 1 кв.м. В комплекс треба додати 300 г деревної золи та 40 г суперфосфату. Все перекопують з ґрунтом. Таким чином дерево буде готове до зими.