ГоловнаДім ProstoWayЯк підготувати багаторічні квіти до зими: клематиси та лілейники

Як підготувати багаторічні квіти до зими: клематиси та лілейники

У квітнику завжди є місце для клематисів та лілейників. Вони прекрасно ростуть, цвітуть та прикрашають собою композиції. Якщо у вас також ростуть ці багаторічні квіти, тоді перед вами стоїть завдання їх підготовки до зими.

Робота з клематисами восени

Почати треба з того, що клематисам роблять осінню обрізку, але не всім сортам це потрібно робити. Тому звіртеся з тим, о саме у вас висаджено. Осінню обрізку роблять тільки тим клематисами, які цвітуть на пагонах поточного року.

Клематиси рекомендується накрити контейнерами або горщиками, ящиком. Зокрема, присипте тирсою. Потрібно захистити кореневу систему, стебла від дії морозів. З клематисів потрібно зчистити залишки листя. Під рослиною також все почистити. Слабкі та пошкоджені ліани зрізають.

Вкривати клематиси рекомендується при температурі 0 градусів. Максимум припустимо +5. Якщо тепліше, то під укриттям буде утворюватися конденсат. Не використовуйте поліетилен. Або як було описано вище, або вкривають лапником, мішковиною, сухим листям.

Робота з лілейниками

Коли в лілейників засихають квіти, їх відразу відрізають. Восени потрібно буде повторно обрізати вже сухе листя. Для лілейників використовують солому, суху траву, лапник. Кореневище можна присипати торфом. Поліетилен для лілейника також не використовують. Всі роботи з укривання проводять при перших заморозках.

Схожі новини

Засіб для поливу розсади, яка зупинилася в рості: результат за три дні

Розсада в моменті може почати гальмувати розвиток та ріст. Причина може бути в стресі, який виникає через недостатньо...

Чи є різниця між княжиками та популярними клематисами для декорування огорожі

Про клематиси та княжики часто сперечаються ті, хто не знають точно різниці між цими рослинами. Їх використовують для...

Засіб для зміцнення розсади петунії з помітним результатом за 3 дні

Петунія любить рости при достатній кількості світла. Якщо правильно почати вирощувати ще в лютому, то в травні можна...

Три причини, чому заміокулькас не випускає нові пагони

Рахіси заміокулькаса можна бачити тоді, коли рослину влаштовують умови вирощування. Якщо не подобаються певні фактори, рослина буде гальмувати...