ГоловнаДім ProstoWayЯк допомогти кімнатним рослинам пережити зиму без стресу

Як допомогти кімнатним рослинам пережити зиму без стресу

Є думка, що кімнатним рослинам немає значення, який сезон. Вони ростуть в сталих умовах та створеному мікрокліматі. Через це не треба турбуватися про їх стресостійкість та потреби в зимовий період.

Це помилкова думка. Рослини мають вегетативний період та незалежно від умов вирощування знають на природному рівні, що та коли їм потрібно для ефективного росту. Кімнатні квіти потрібно підтримувати в зимовий період.

Як доглядати за рослинами

Найперше потрібно скоротити полив. День та світло скорочуються. Отже, вимоги до кількості води також скорочуються. Взимку рослини поливають рідко, але досить рясно. Не забувайте про опалювальні прилади, тому перевіряйте стан ґрунту.

Якщо світла недостатньо, забезпечте рослину додатковим джерелом. Це може бути фітолампа, або ставте ближче до вікна. Особливо це стосується рослин, які не здатні рости в темних кутках кімнати.

Температурний режим також важливий. Слідкуйте, що позначка не опускалася нижче за 15 градусів. Перегрів також зайвий, тому спостерігайте за показниками та станом рослини.

В зимовий період не всі рослини підживлюють, але така потреба може бути. Не зловживайте, бо взимку рослини знаходяться в стані спокою. Якщо з рослиною все гаразд, відтермінуйте внесення добрив на весну. Підживлення потребують фіалки, герань, грошове дерево, спатифілум.

Шкідники та хвороби завжди були та є. Кімнатні умови часто спонукають до їх розвитку. Павутинний кліщ та попелиця, коренева гниль найчастіше виникають взимку, тому регулярно оглядайте рослини. При потребі можна обприскувати мильним розчином або обробляти «Фітоспорином».

Схожі новини

Експерти пояснили, де не треба висаджувати озимий часник

Для озимого часнику потрібно створити відповідні умови, щоб він не проріс раніше часу та не зіпсувався. Дотримуйтеся рекомендацій...

Троянди легко переживуть зиму, якщо не зробити восени ці дві помилки

Підготувати троянди до зими — пункт номер один для всіх квітникарів, в кого в саду є ці прекрасні...

Експерти розповіли, як збільшити лежкість фруктового врожаю: без гнилі до наступного сезону

Сезон груш та яблук супроводжується питанням збереження врожаю. Потрібно організувати зберігання, щоб фрукти не зіпсувалися та змогли зберегти...

Визначено помилку, через яку молоде дерево гине в перший рік після висаджування

Радість, коли придбано новий саджанець омріяного дерева. Ви його висаджуєте та чекаєте, щоб воно прийнялося та почало рости....