ГоловнаДім ProstoWayЯк доглядати півонії у своєму саду: де потрібно садити квіти

Як доглядати півонії у своєму саду: де потрібно садити квіти

Півонії – красиві садові квіти різноманітного забарвлення: білого, рожевого, бордового, жовтого і яскраво-червоного. Форма самої квітки залежить від її сорту. Великі квіти чудово виглядають на тлі зеленого листя півонії. Рослина починає квітнути у травні-червні. Кущі, як правило, високі – 60-80 см. Півонії є багаторічними рослинами і не вимагають особливого догляду.

Посадка та розмноження

Щоб розмножити півонію, досить просто її викопати та розділити, для цього потрібен 4-6-річний кущ.

Щоб молоді рослини краще прижилися, краще пересаджувати їх після того, як кущ повністю процвітає, тобто кінець серпня – початок вересня.

Саме в цей час вже не так спекотно і починається сезон дощів, а після цвітіння коренева система починає активно зростати.

Щоб півонії щорічно радували гарним цвітінням, важливо правильно вибрати місце для посадки. Півонії люблять відкриті та сонячні ділянки.

Саме місце краще підготувати заздалегідь, приблизно за місяць до посадки: викопати неглибоку яму, взяти в рівних частках перегній, торф, землю та річковий пісок, заповнити цією сумішшю 2/3 ями.

Викопувати півонію не так просто, робити це потрібно акуратно. Коріння півонії глибоко та широко розростається, при цьому є дуже крихким.

Найкраще викопувати садовими вилами.

Для початку кущ потрібно обкопати на якомога більшу глибину.

Після цього акуратно витягнути кореневище, не обломивши коріння. Робити це можна за допомогою двох штикових лопат. Зайву землю з коренів можна змити водою, а саме коріння залишити на кілька годин у тіні, щоб воно стало не таким ламким. Усю зелень потрібно відрізати, залишивши черешки по 10 сантиметрів.

Після всіх процедур можна ділити кореневище: гострим ножем відрізати невеликі частини, залишивши на кожній частині кілька додаткових корінців та 3-4 бруньки.

Перед посадкою коріння потрібно обробити в розчині марганцю, а зрізи присипати вугіллям. Щоб ранки підсохли, коріння краще на добу залишити в тіні.

Поділені кущі висаджують у заздалегідь підготовлені ями так, щоб бруньки залишалися над землею. Зверху коріння потрібно присипати городною землею та замульчувати.

Догляд за півонією

Після посадки коріння потрібно добре пролити. Подальший догляд півонії дуже простий: поливати, розпушувати, обробляти від шкідників. У перший сезон після такої процедури квітів зазвичай не буває, зате вже з наступного року півонія радуватиме численними бутончиками вже з кінця травня. Перед заморозками кущі обрізають та вкривають.

Схожі новини

Засіб для поливу розсади, яка зупинилася в рості: результат за три дні

Розсада в моменті може почати гальмувати розвиток та ріст. Причина може бути в стресі, який виникає через недостатньо...

Чи є різниця між княжиками та популярними клематисами для декорування огорожі

Про клематиси та княжики часто сперечаються ті, хто не знають точно різниці між цими рослинами. Їх використовують для...

Засіб для зміцнення розсади петунії з помітним результатом за 3 дні

Петунія любить рости при достатній кількості світла. Якщо правильно почати вирощувати ще в лютому, то в травні можна...

Три причини, чому заміокулькас не випускає нові пагони

Рахіси заміокулькаса можна бачити тоді, коли рослину влаштовують умови вирощування. Якщо не подобаються певні фактори, рослина буде гальмувати...