Грибкове захворювання — фузаріозне в’янення або жовтуха. Може призвести до втрати до 20% врожаю. Високі ризики розвитку захворювання влітку, коли спекотна погода. Переважно з травня по липень.
Що відбувається з рослинами
Гриб фузаріум — збудник захворювання. Він пошкоджує судинну систему. Починається все зі сторони кореневої системи, а потім розповсюджується до надземної частини, де жовтіє листя. Зокрема, воно стає м’яким. Наприкінці воно опадає.
Як захистити капусту
Хворобу легше запобігти, ніж її лікувати. Найперше треба дотримуватися правил сівозміни. Після хрестоцвітних протягом 3-4 років на ділянці треба вирощувати томати, бобові, перець, баклажани, петрушку та моркву. Розсаду також треба вирощувати в різних місцях.
Уважно вибирайте насіння та сорти. Краще висаджувати ті, які мають стійкість до грибкових захворювань. Обробляйте стимуляторами росту, щоб підвищити стійкість до них.
Якщо фузаріозне в’янення таки є та рослини вже ними уражені, потрібно їх виривати з ґрунту разом з корінням. Викидайте на спалювання, а ґрунт потрібно замінювати, обробляти, дезінфікувати. Лікувати капусту від нього вже немає сенсу, бо заражений ґрунт під нею.