Треба поспішати. Ще трохи й будуть заморозки. До настання холодів встигніть провести для малини ряд маніпуляцій, які покращать врожайність на наступний сезон. Буде багато ягід, а ви забиратимете врожай відрами.
Догляд за малиною восени
Найголовніше, що треба знати про особливість кущів малини. Родять плоди виключно на пагонах другого року. Саме тому цьогорічні пагони повністю вирізати не треба. Тільки вкоротіть їх. Якщо вони виросли довгими, тоді залиште довжину по 1,5 м. Використовуйте для цього гострий секатор, а зріз робіть прямий.
Процедура обрізання потрібно малині для стимулювання росту нових пагонів та збільшенню кількості ягід. Внизу кущі треба розчистити від трави. Під корінь зріжте пагони, які плодили в поточному році. Якщо бачите сухі гілки, пошкоджені або хворі. Все це також потрібно зрізати.
Скільки пагонів залишити на кожному кущі
Після завершення обрізання в ідеалі повинно залишитися приблизно 3-4 здорових пагони. Саме вони будуть основними на наступний сезон.
Восени потрібно підживити малину. Для цього використовують як органічні, так і мінеральні добрива. Компост, перепрілий гній, зола, торф, курячий послід — вибір великий. Експерти рекомендують чергувати органіку та мінеральні добрива щороку.