Створений бангладешським архітектором Мариною Табассум у співпраці з інженерами AKT II, Khudia Bari (що в перекладі з бенгальської означає невеликий будиночок) піднятий над землею і до нього можна піднятися по сходах. Незважаючи на те, що він не на колесах, його було створено так, щоб його було легко зібрати, розібрати та перемістити на нове місце без будь-яких спеціальних інструментів, допомагаючи жителям Бангладеш врятуватися від паводкової води.
Це скромне житло в основному зроблено з бамбука, а також зі збірних перероблених алюмінієвих вузлів, у які вставляється бамбук. Стіни та дах можна придбати на місці та зробити з таких матеріалів, як полікарбонат і метал. Інтер’єр має площу від 5,95 кв. метрів до 13,4 кв. метрів і складається з однієї простої кімнати, однак під нею також є простір для розширення житлового простору за бажанням.
Показана модель наразі встановлена в кампусі Vitra в Німеччині, яким керує однойменний виробник меблів. Однак це не просто експонат для огляду, вже понад 100 одиниць подібних будинків було розгорнуто по всьому Бангладеші.
«Це надзвичайно недорога, легка конструкція, яку можна збирати та демонтувати вручну – без електрики чи будь-яких інших засобів механічної енергії», – пояснюється в прес-релізі Vitra. «Команда Марини Табассум будує ці будинки в чарах [сухопутні масиви, створені з мулу та піску] разом з організаціями допомоги та громадськими групами, покращуючи умови існування для вразливих верств населення, які живуть на абсолютному мінімумі прожиткового мінімуму. Більше сотні Khudi Bari вже виготовлені і встановлені».
Ми не маємо інформації про точну ціну Khudia Bari, хоча в AKT II раніше говорили, що подібний будинок виготовляється за 300 фунтів стерлінгів (приблизно 380 доларів США), і що тривають зусилля, щоб зменшити цю вартість. Цей проект є останнім прикладом архітектури, створеної для тих, кому загрожує зміна клімату.