Великі та солодкі ягоди смородини хоче кожен, хто має на ділянці такі кущі. Як і кожна культура з потенційними можливостями плодоношення, є пряма потреба в підтриманні рівня поживних речовин. Смородина потребує 4 підходи за сезон. Коли та як вносити добрива, читайте далі в дописі.
Схема підживлення
Підвищити врожайність кущів можна за запропонованим планом. Отже, перше підживлення проводять навесні, коли розпускаються бруньки на кущах. В цей період потрібна аміачна селітра. Вона прискорює ріст смородини та безпосередньо впливає на врожайність. На 10 л води потрібно додати 2 ст.л. Доза розрахована на 1 кущ. Скільки маєте рослин, стільки разів робіть розчин.
Наступне підживлення проводять в перший місяць літа. В середині червня підживлюють (в розрахунку на 1 кущ):
- сечовина — 1 ст.л.;
- суперфосфат — 0,5 ст.л.;
- сульфат калію — 0,5 ст.л.;
- вода — 10 л.
Далі смородини очікує свою порцію добрив у вересні або на початку жовтня. Потрібно 0,5 скл. суперфосфату та ⅔ скл. сульфата калію. Ці добрива підтримають кущі після плодоношення та допоможуть підготуватися до зимового періоду.
Наприкінці жовтня настає останній етап підживлення. Внесіть під кущ 0,5 відра перепрілого гною під кожен кущ. В наступному сезоні смородина знову буде активно рости та родити смачні та солодкі ягоди.
Читайте також:
Як посадити помідори під зиму без насіння та без розсади
Квітникарі розповіли, як проростити розмарин, куплений в продуктовому магазині