Кожен дачник мріє побачити великий врожай помідорів. Дивишся на кущ, а на ньому повні китиці червонобоких плодів. Найпрекрасніша картина для очей, яку тільки може бачити людина після важкої роботи над вирощуванням помідорів.
Правила для великого врожаю
Сім важливих порад:
- Найкращі врожаї виростають з розсади, яку висаджують на 55-60 день. Якщо вона була правильно вирощена, тоді проблем з нею при адаптації не виникне. Як тільки з’явилася перша квіткова китиця, треба переносити розсаду в ґрунт.
- Приділіть увагу кореневій системі. Помідори ростуть добре, коли вона сильно розвинута. Тоді й стебло та листя краще ростуть. Для розвитку кореневої системи потрібен поживний та пухкий ґрунт. До речі, при висаджуванні рекомендується заповнювати посадкові лунки компостом.
- Запилення. Так, помідори вміють самостійно запилюватися. Але для тепличних видів краще забезпечити відповідні умови. Рано вранці відкривайте вікна, ходіть та легко простукуйте стебла, щоб пилок вилітав з квіток та відбувався чарівний так такий потрібний процес для утворення зав’язей.
- Підживлення на початку цвітіння. Коли в томатів зав’язується друга та третя китиця, кущ сповільнується в розвитку. Вже використано багато поживних речовин. На цьому етапі потрібні добрива. Треба внести суперфосфат и сульфат калію.
- Пасинкування. Регулярно оглядайте кущі та видаляйте пасинки. Стебло буде краще розвиватися, а помідори будуть рости більшими.
- Старе нижнє листя під видалення. Регулярно варто це робити, бо там накопичуються інфекції та хвороби з їх проявами. Коли першу китицю з плодами вони відгодували, тоді тільки проводьте видалення.
- Гумат калію. Кожні два тижні рекомендується підживлювати цим засобом. Помідори будуть рости кращої якості, солодкі та великі.
Хороших вам врожаїв!