ГоловнаДім ProstoWayШість корисних порад для вдалого живцювання рослин

Шість корисних порад для вдалого живцювання рослин

Розмноження методом живцювання працює для більшості рослин. Іноді з ним виникають проблеми, тому не всі задоволені результатом. Живець згнив, не випустив корінці або просто не проростає — нічого нового, але по факту вічне. Всі рано чи пізно з цим стикаються. Щоб уникнути проблем з живцями, є кілька моментів, на які треба звернути увагу.

Місткість. Для пророщування живців місткість повинна бути темною. В прозорі склянки та банки не ставлять, бо в них процес гальмується.

Долив води. Часто роблять так, що виливають рідину, в якій живець вже постояв, та наливають нову. Можна цього не робити. Доливайте воду за потребою. Таким чином буде збережено сприятливі умови для утворення коренів.

Рівень води. Потрібно дотримуватися оптимального рівня. Якщо води забагато, не буде достатньо повітря для утворення коренів. Живець загниє. При недостатній кількості води живець засохне.

Кількість живців. Потрібно дотримуватися принципу помірності. Якщо рослин в одній склянці буде забагато, вони не проростуть.

Правильна частина стебла. Потрібно використовувати живці, зроблені з нижньої частини стебла, ближче до основи. Вони сильніші та краще проростають.

Листя та світло. Зверніть увагу на наявність листя. Якщо живець без листя, його треба пророщувати в затінку. При наявності хоча б одного листа потрібне світло.

Схожі новини

Засіб для поливу розсади, яка зупинилася в рості: результат за три дні

Розсада в моменті може почати гальмувати розвиток та ріст. Причина може бути в стресі, який виникає через недостатньо...

Чи є різниця між княжиками та популярними клематисами для декорування огорожі

Про клематиси та княжики часто сперечаються ті, хто не знають точно різниці між цими рослинами. Їх використовують для...

Засіб для зміцнення розсади петунії з помітним результатом за 3 дні

Петунія любить рости при достатній кількості світла. Якщо правильно почати вирощувати ще в лютому, то в травні можна...

Три причини, чому заміокулькас не випускає нові пагони

Рахіси заміокулькаса можна бачити тоді, коли рослину влаштовують умови вирощування. Якщо не подобаються певні фактори, рослина буде гальмувати...