ГоловнаДім ProstoWayЩо восени потрібно зробити з гортензією: 4 етапи догляду

Що восени потрібно зробити з гортензією: 4 етапи догляду

Протягом літа гортензії радують своїми яскравими квітами. Та й на початку осені вони ще в переважній більшості тримають декоративність. Якщо у вас ростуть гортензії, у вас точно неймовірно гарний сад. Восени потрібно приділити увагу цим прекрасним рослинам, щоб на наступний рік вони розквітли з новою силою.

Чотири етапи догляду

Восени гортензіям проводять обрізку. Волотисті сорти цвітуть на пагонах поточного року. В першу чергу потрібно обрізати сухі гілки, хворі чи пошкоджені. Здорові гілки вкоротіть секатором, залишивши 3-4 бруньки. В от сухі суцвіття треба повидаляти.

Проведіть обробку кущів від хвороб. Найчастіше гортензії мають проблеми з борошнистою росою та іржею. Восени можна обробляти бордоською рідиною в концентрації 1%. Землю під кущем також обробіть, бо патогени є й там.

Після обрізки через 1 чи 1,5 тижні проведіть підживлення гортензії. На 1 кв.м. потрібно 40 г суперфосфату та 30 г сульфат калію. Замість цього можна також застосовувати барофоску (2 ст.л. на 10 л води).

Коли вже буде зовсім пізня осінь, потрібно вкрити гортензії. Це допоможе їм перезимувати та не ушкодити низькими температурами кореневу систему. Прикрийте компостом та землею. Підгорніть такою сумішшю кущі.

Схожі новини

Квітникарі пояснили, чому домашні квіти треба іноді забувати поливати

Квітникарі користуються цим методом відновлення домашні рослин, коли бачать, що рослини стали здавати позиції, втрачати нормальний вигляд. І...

Через цю хворобу можна втратити весь плодовий сад

Саджанець за саджанцем — поступово нарощується зелена маса та сади розквітають. Велика прикрість може спіткати, коли через одне...

П’ять вагомих причин почати вирощувати традесканцію Нанук

Про цю рослину знає багато людей, хоча більше за зовнішнім виглядом, ніж за назвою. Так зазвичай і трапляється....

Рекомендована квітникарями концентрація розчину з аміаком для підживлення домашніх рослин

Підтримувати домашні рослини необхідно регулярними підживленнями. Наприклад, квітникарі рекомендують використовувати аміак. Він потрібен для випадків невідкладного живлення, коли...