На це питання зараз може знайтись багато відповідей. Але чи буде серед них правильна, також невідомо. Переважно думають, що до весни нічого робити не треба, зиму спокійно можна сидіти вдома, а потім все перекопати, наробити грядок з добривами, насіяти всі потрібні культури та чекати врожай.
Правило, про яке всі забувають
Внесення добрив вважається обов’язковою справою. В кожного свій вибір, що залежить від потреб. Одні вносять гній, перегній, інші — золу, доломітове борошно, вапно. Потім дивуються, чому нічого не росте та починають повторно наливати різноманітні добрива.
Проблема полягає в ігноруванні одного важливого моменту. Саме він є рушійною силою грядкового процесу. Ранньою весною потрібно не за лопату та насіння братися, а придбати в магазині тести для визначення кислотності ґрунту.
Саме з цього потрібно починати. Якщо у вас стан ґрунту нормальний за кислотністю, а ви його активно розкислюєте, він не зможе проявити нормально родючість. Так працює і в зворотньому напрямку, коли кислий ґрунт роблять ще кислішим через внесений гній. В ньому багато азоту, але немає кальцію, що суттєво підвищує показники кислотності. Тому спочатку перевірте навесні ґрунт, а потім вибирайте потрібні добрива.