ГоловнаДім ProstoWayЩо таке нульова обробка ґрунту: вплив на фактор родючості

Що таке нульова обробка ґрунту: вплив на фактор родючості

У городників є золоте правило. Воно полягає в обов’язковому перекопуванні ділянки восени та навесні. Такі дії потрібні часто для обробки сидератів, розпушення та покращення аерації, а також для боротьби з різними шкідниками. Проте експерти радять перестати робити постійне перекопування ділянки.

В чому причина

Сучасні норми ведення городництва передбачають збереження природної родючості ґрунтів. І допомагає в цьому нульова обробка. Вона полягає у відсутності потреби в постійному перекопуванні.

Ґрунт — це жива екосистема. В ній живуть бактерії, комахи, хробаки, гриби. Вони всі відповідальні за родючість ґрунту. Велике значення мають саме бактерії. Анаеробний різновид живе в нижніх шарах. Їм не тільки не потрібен кисень, він для них навіть шкідливий. Для аеробних бактерій, навпаки, кисень потрібен. Саме тому їх життєдіяльність проходить у верхніх шарах ґрунту.

Експерти стверджують, що під час перекопування шари міняються місцями, бактерії гинуть, що призводить до зниження родючості ґрунту. Для відновлення мікрофлори потрібно не менше двох років. Рекомендується не перекопувати регулярно ґрунт, а просто мульчувати всі грядки. В кінці сезону мульчу потрібно залишати, а в новому сезоні просто додавати новий шар. Так буде одночасно відбуватися підживлення, збереження мікрофлори, а родючість біде тільки збільшуватися.

Схожі новини

Названо п’ять способів для покращення родючості ґрунту

Стан ґрунту з часом погіршується через недостатню кількість догляду, живлення, дотримання правил агротехніки. Для покращення родючості є чимало...

Як «запросити» на ділянку хробаків для створення гумусу

Про гумус та ще й в достатній кількості мріє кожен дачник та городник. Це саме той шар ґрунту,...

Розкрито причину розкішного цвітіння орхідеї

За цвітіння орхідеї можна віддати всі гроші світу. Саме такої думки ті, хто люблять вирощувати цю прекрасну рослину....

Садівники пояснили, чому багаторічники краще сіяти на початку листопада

Висівання багаторічників має особливості, які не всі беруть до уваги. В теплу погоду, яка переважно стоїть в вересні...