ГоловнаДім ProstoWayЩо таке нульова обробка ґрунту: вплив на фактор родючості

Що таке нульова обробка ґрунту: вплив на фактор родючості

У городників є золоте правило. Воно полягає в обов’язковому перекопуванні ділянки восени та навесні. Такі дії потрібні часто для обробки сидератів, розпушення та покращення аерації, а також для боротьби з різними шкідниками. Проте експерти радять перестати робити постійне перекопування ділянки.

В чому причина

Сучасні норми ведення городництва передбачають збереження природної родючості ґрунтів. І допомагає в цьому нульова обробка. Вона полягає у відсутності потреби в постійному перекопуванні.

Ґрунт — це жива екосистема. В ній живуть бактерії, комахи, хробаки, гриби. Вони всі відповідальні за родючість ґрунту. Велике значення мають саме бактерії. Анаеробний різновид живе в нижніх шарах. Їм не тільки не потрібен кисень, він для них навіть шкідливий. Для аеробних бактерій, навпаки, кисень потрібен. Саме тому їх життєдіяльність проходить у верхніх шарах ґрунту.

Експерти стверджують, що під час перекопування шари міняються місцями, бактерії гинуть, що призводить до зниження родючості ґрунту. Для відновлення мікрофлори потрібно не менше двох років. Рекомендується не перекопувати регулярно ґрунт, а просто мульчувати всі грядки. В кінці сезону мульчу потрібно залишати, а в новому сезоні просто додавати новий шар. Так буде одночасно відбуватися підживлення, збереження мікрофлори, а родючість біде тільки збільшуватися.

Схожі новини

Експерти поділилися, яким чином можна підвищити морозостійкість плодових дерев

В садах, на дачах, біля будинку переважно вирощують груші та яблука. Захистити дерева та мати впевненість в тому,...

Чому на плодах яблуні та груші з’явилися чорні підшкірні плями

В період достигання плодів на плодах груші та яблуні може виникнути проблема чорних плям. Вони розташовуються під шкіркою....

Чотири фактори, які пояснюють гіркий смак плодів груші

В очікуванні врожаю солодких груш з'являється проблема гіркого присмаку. Це суттєво псує очікування. Особливо, коли воно потім не...

Горох буде рости швидко: п’ять факторів для покращення врожаю

Про горох часто можна почути, що він слабо росте. Насіяли, а він не сходить. Проріс, але не йде...