ГоловнаДім ProstoWayЩо потрібно зробити в саду та городі в листопаді

Що потрібно зробити в саду та городі в листопаді

Більша частина осені вже минула, а справи в саду та в городі не завершуються. Ще є чимало пунктів до виконання. Останній осінній місяць передбачає продовження підготовки до зими. Відпочинок дачникам наразі ще «не світить».

Санітарні роботи в саду
Санітарні роботи в саду

Санітарні роботи в саду

Огляньте всі дерева. Вони ще потребують уваги. Треба не тільки зібрати листя, але й перевірити всі розтяжки та підв’язки, які використовували протягом сезону. Мета полягає в тому, щоб не було пошкоджень кори на гілках. Мотузки можуть врости в неї. Це призводить до пересихання гілок. Окрім того, потрібно зібрати листя.

Біління дерев
Біління дерев

Біління дерев

Якщо ви цього ще не зробили, тоді настав час цим зайнятися. Бажано побілити дерева до моменту, коли температура повітря ще не опустилася нижче за +6 градусів.

Обробка від шкідників та хвороб

В листопаді обробіть дерева в саду бордоською рідиною в концентрації 3%. Можна також залізним купоросом 3%. Але змішувати ці засоби не треба.

Вода для рослин

В листопаді потрібно виконати вологозарядний полив. Важливо, щоб вода ввібралася на глибину хоча б 60-80 см. Таким чином дерева будуть готові до холодних днів та низьких температур. Не забудьте замульчувати, щоб зберегти вологу.

Заготівля живців винограду
Заготівля живців винограду

Заготівля живців

В листопаді після обрізки винограду, нічого не викидайте. Краще покладіть в пакет та в холодильник або в прохолодний льох. В лютому можна буде живці проростити для нового висаджування. Аналогічно з живцями кісточкових дерев.

Компостна яма

В листопаді потрібно її порухати, щоб перемішати. Пролийте водою, щоб вона була зволожена. Саме час її прикрити гілками та присипати шаром землі близько 50 см.

Обробіть теплиці

Коли вже все зібрано, помийте теплиці мильним розчином та обробіть хлоровмісними засобами від хвороботворних бактерій.

Висаджування часнику
Висаджування часнику

Висівання рослин

З похолоданням прийшов час для посіву під зиму квітів, салату, висаджування цибулі, часнику та багатьох інших культур. Навесні буде ранній врожай та раннє цвітіння прекрасних квітів.

Читайте також:

Як побілити дерева: захист від морозобійних ран, раку та опіків до літа

Квітникарі назвали 21 сорт квітів, які можна висівати під зиму

Схожі новини

З якими шкідниками на городі можна боротися за допомогою таблеток від гельмінтів

В кожного вдома рано чи пізно з'являються прострочені медикаменти. Якщо ви давно не перевіряли, тоді час це зробити....

Квітуча рослина, яка допоможе замаскувати компостну яму

Компостна яма або насип, хоча розташовані на певній відстані, але видимість залишається. Хотілося б замаскувати, щоб надати естетичний...

Не викидайте цибулеве лушпиння: чотири способи застосування для рослин

Цибулеве лушпиння — корисні відходи, які точно не треба викидати. Користь використання полягає у багатому мінерально-вітамінному складі. Буде...

Як можна використовувати шишки на дачній ділянці

Питання використання шишок може бути актуальним для всіх, в кого біля ділянки ростуть соснові. Їх можна з користю...