ГоловнаДім ProstoWayЩо потрібно зробити, щоб яблуня плодоносила щороку

Що потрібно зробити, щоб яблуня плодоносила щороку

Кожен дачник мріє збирати врожай соковитих та ароматних яблук щороку. Цього можна досягти, якщо врахувати кілька нюансів. Догляд за рослинами та правильно підібрані сорти дозволяють збирати врожай щороку.

Старі сорти

Періодичність плодоношення характерна для старих сортів: Антонівка, Білий налив, Апорт, Аніс червоний і т. д. З віком дана особливість у цих сортів стає яскраво вираженою.

Однак старовинні різновиди яблунь на карликових підщепах поступово згладжують періодичність. Навіть Антонівка дає врожай щороку. Звісно, ​​він невеликий, але яблука є.

Нові сорти

Якщо нові різновиди яблунь плодоносять раз на два роки, то проблема криється в обрізці. Нормуюча обрізка покликана прибрати зайві зав’язі, а значить і частину потенційного врожаю до того, як дерево зацвіте.

Як виправити ситуацію

Наприкінці зими потрібно проводити якісну обрізку, у тому числі санітарну та формувальну. Підсумком має стати зменшення обсягу крони та зниження кількості квіткових бруньок.

Великий урожай цього року з високою ймовірністю вказує на те, що наступного сезону дерево «відпочиватиме» і не дасть врожаю.

Таким чином, на щорічне плодоношення можна розраховувати лише в випадку, якщо проводиться нормуюча обрізка, яка допомагає дереву економити сили і «не перетруджуватися».

Схожі новини

Експерти розповіли, що потрібно робити з кущами лохини в жовтні

Один з найпопулярніших ягідних кущів — лохина. Смачна, корисна, врожайна. До вирощування приєднується все більше шанувальників цієї культури....

Як захистити молоді саджанці яблунь та груш від сонячних опіків без білення

Біління плодових дерев — класична процедура захисту дерев від морозобійних тріщин та сонячних опіків. Її проводять щороку восени....

Чим восени обробити теплицю, щоб не було фітофтори та кладоспоріозу

За теплицями потрібно доглядати з осені, щоб протягом року вони не були джерелом зараження рослин фітофторою та кладоспоріозом....

Чому не можна залишати на зиму хосту без обрізання

За останні 10-15 років хоста набула значної популярності. Важко знайти сад, де б вона не росла. На клумбах,...