В січні багато роботи на садовій ділянці. Неможливо, щоб залишити все без контролю. Дерева, кущі, теплиця — все потребує уваги. Досвідчені дачники знають, що в січні вистачає справ в саду.
Найперше потрібно зайнятися снігом ат його збиранням. Звичайно, якщо він випав. Беріть лопату та накидайте його в теплицю. За зиму ґрунт вимерзає, стає сухим, в ньому з’являється ерозія. Сніг допоможе зробити його вологим в процесі танення.
Перевірте плодові дерева. Варто їх підсипати снігом, щоб захистити від замерзання пристовбурні кола та безпосередньо стовбури. Періодично підгортайте сніг не тільки в січні, а в загальному також протягом зими.
У дерев є й інший бік небезпеки в зимові місяці за умови, якщо є температурні гойдалки. Небезпечно, якщо сніг то випадає, то тане. В таких випадках біля стовбура дерева утворюється «колодязь». При потеплінні в ньому утворюється застій води. В результаті при зниженні температури вода в такому отворі замерзне, що може пошкодити стовбур дерева. При підвищенні температури сніг від стовбурів дерев потрібно відгортати. Саме тому при температурних гойдалках потрібно контролювати, коли сніг підсипати, а коли відгортати. Не забувайте перевіряти захист від шкідників, чи він немає пошкоджень.
Якщо зима з малою кількістю снігу, потрібно перевірити захист для плодових кущів. Смородина, аґрус, малина потребують захисту. Якщо є трохи снігу, додатково підгорніть їх, щоб не промерзла коренева система. Тому в січні обов’язково потрібно навідуватися на дачу, в сад, на город, бо все треба тримати під контролем.