Коли борошниста роса вкриває рослини, це виглядає досить лякливо. Сірий або білий наліт на листі, стеблах та часто на самих плодах. Вигляд неприємний, але хвороби можна позбутися. Розкажемо детальніше, яких саме дій не треба робити, бо вони точно не матимуть ефекту.
Про борошнисту росу
Почнімо з того, що патоген цієї хвороби не знаходиться в ґрунті. Це означає, що немає жодного сенсу поливати ґрунт різними засобами для дезінфекції. Для огіркових грядок це нічим не допоможе. Немає сенсу робити надмірне хімічне навантаження.
Є також думка замінити шар ґрунту на новий, щоб знизити ризики. Експерти запевняють, що подібні дії також не допоможуть. Сівозміна також не буде дієвою. Спори гриба, які викликають борошнисту росу не виживають в ґрунті.
І для цього всього є цілком зрозуміла причина. Борошниста роса переноситься вітром з інших рослин. Хоча не завжди з сусідніх рослин патоген переходить на сусідні.
Контролювати появу борошнистої роси потрібно при умовах, коли вони стають для неї сприятливими, а саме: мала кількість світла, перепади температури та висока вологість.
Висаджуйте сорти огірків, які стійкі до цієї хвороби. Окрім того, забезпечуйте рослині достатнє провітрювання. Намагайтеся створити умови, щоб було достатньо освітлення. Зокрема, не надто активно користуйтеся азотними добривами.
При виявленні борошнистої роси видаліть листя з нею, якщо ви встигли помітити хворобу на початковій стадії. При запущеній стадії знадобляться фунгіциди. А можна й кислим молоко обробити або сироваткою.