ГоловнаДім ProstoWayСадівники розповіли ефективний порядок дій в лікуванні дупла на дереві

Садівники розповіли ефективний порядок дій в лікуванні дупла на дереві

Певні фізіологічні навантаження можуть призвести до того, що у дерева виникає дупло. Не завжди є сенс проводити лікування, але у особливо цінних порід цим питанням займаються. Треба відразу сказати, що це не проста процедура, а результат також не буде миттєвим. З іншого ж боку, при лікуванні дерево може прожити ще багато років, а плодові зможуть радувати врожаями.

Чотири кроки в лікуванні

В першу чергу потрібно провести чистку країв дупла. Відмерлу кору зчищають. Роблять це гострим садовим ножем, попередньо продезінфікованим.

На наступному етапі виконують дезінфекцію. Для цього використовують фунгіцидні суміші. Мастити потрібно рясно, кожну щілину та тріщину, щоб не лишити шансів хвороботворним бактеріям розмножитися. Це може бути йодний розчин, 3% розчин мідного купоросу, зеленка, залізний купорос в концентрації 5%.

Армування дупла
Армування дупла

Після обробки треба зачекати, щоб поверхня підсохла. Відразу до пломбування не переходять, бо не буде отримано потрібного дезінфікувального ефекту. Хоча б 20 хвилин треба дати розчину подіяти та ввібратися деревиною.

Тепер можна переходити до пломбування. Для нього використовують готовий садовий вар, але то потрібно багато, або роблять спеціальну суміш, о надійніше. Цемент потрібно змішати з піском в пропорції 1 до 3. Розчиняють водою до консистенції, яка буде триматися та не розтікатися. При цьому маса повинна добре ліпитися та кріпитися до дерева. Розчином потрібно залити дупло до країв. Краї потім армують, наприклад, битою цеглою.

Також пломбу можна зробити в такому складі: вапно, цемент, пісок в пропорції 1:1:6. Так само роблять розчин, але перед тим, як його залити, в дупло підсипають биту цеглу або щебінь. Якщо дупло велике та місце пломбування розлоге, може застосовуватися арматура для основи.

Щоб не утворювалися дупла, регулярно захищайте стовбур дерева від дії УФ-проміння, морозовин. І не забувайте білити щоосені та проводити обробки від шкідників.

Схожі новини

Чому картопля виросла в тріщинах та крива

Вставили штик лопати, підняли кущ, а там суцільно крива картопля замість гарних, великих та здорових бульбин. Очікування не...

Чи можна сіяти редиску під зиму у відкритий ґрунт

Про озимий часник, цибулю всім добре відомо. Також висівають моркву та навіть помідори. І виникає логічне питання щодо...

Грядка з помідорами на підвіконні буде давати врожай, якщо правильно вибрати сорт

Коли основний сезон завершився, а бажання продовжувати вирощувати рослини залишилось, можна влаштувати домашню грядку. Чудова ідея, яка має...

Взимку поливайте домашні квіти не простою водою, а буряковою

Взимку домашні рослини поливають рідше. Квіти переходять в режим спокою, тому інтенсивний полив та підживлення в цей період...