ГоловнаДім ProstoWayСадівники назвали 10 причин, чому яблуня не плодоносить

Садівники назвали 10 причин, чому яблуня не плодоносить

Серед садових дерев яблуня займає почесне місце лідера. Це перше, що садять українці на ділянці. Хіба можна уявити ділянку, сад, дачу, будинок без яблуні. Так точно не буває. Прикро тільки тоді, коли улюблене дерево не родить солодкі яблука.

Найчастіші причини відсутності врожаю

Проблема може бути як окрема, так і загальна. Для визначення садівники назвали, які найчастіше трапляються проблеми:

  • Вік дерева. Молоде дерево не родить яблука. Плоди з’являються на 5-7 рік після висаджування.
  • Запилювачі. Найкраще посадити в одному периметрі 2-3 сорти яблунь. Якщо дерево росте одне, воно не запилюється для зав’язування плодів.
  • Дефіцити. Якщо потрібні мікроелементи в ґрунті в недостатній кількості, дерево позбавлене сил формувати плоди та тримати їх до моменту достигання. Основні елементи: B, Fe, Mn, Cu, Co, Mo, Zn.
  • Збіднілий ґрунт. Поживність ґрунт повинна бути забезпечена для дерева не менше, ніж на 2,5 м вглиб. Таке важко забезпечити, але підживлювати дерева потрібно регулярно.
  • Ґрунтові води. Яблуні категорично не люблять, якщо вони близько до кореневої системи.
  • Шкідники. Регулярні обробки дозволять уникнути подібних проблем.
  • Помилки у внесенні добрив. Порушення циклу внесення добрив вносить дисбаланс в розвиток дерева. Головне правило: весна — це про азот, а осінь — про фосфор та калій.
  • Хвороби. Парша, рак, борошниста роса та інші грибково-інфекційні захворювання вбивають дерево.
  • Помилки в обрізці. Обрізку потрібно проводити обережно, оскільки процедура травматична. Обрізати потрібно тільки хворі, слабкі гілки, направлені вертикально та ті, які ростуть догори.
  • Помилковий сорт. Проблема може трапитися, якщо сорт яблуні нерайонований. Деякі сорти плодять через рік, тобто періодично з інтервалом в один рік.

Читайте також:

Як доглядати за грядками під кроною садових дерев

Схожі новини

Квітуча рослина, яка допоможе замаскувати компостну яму

Компостна яма або насип, хоча розташовані на певній відстані, але видимість залишається. Хотілося б замаскувати, щоб надати естетичний...

Не викидайте цибулеве лушпиння: чотири способи застосування для рослин

Цибулеве лушпиння — корисні відходи, які точно не треба викидати. Користь використання полягає у багатому мінерально-вітамінному складі. Буде...

Як можна використовувати шишки на дачній ділянці

Питання використання шишок може бути актуальним для всіх, в кого біля ділянки ростуть соснові. Їх можна з користю...

Як доглядати за грядками під кроною садових дерев

Вирощування городніх культур під деревами не настільки розповсюджена практика, але вона досить цікава. Якщо мало місця, розмістити невелику...