ГоловнаДім ProstoWayПероноспороз — хвороба, яка за 3 дні знищує грядку з часником

Пероноспороз — хвороба, яка за 3 дні знищує грядку з часником

Про часник кажуть, що він не такий вже й вимогливий щодо вирощування та догляду. Може воно й так, але хвороби в рослин ніхто не скасовував. При несприятливих умовах вирощування та зміні погоди цілком можливо втратити більше частину врожаю. І все це може статися через пероноспороз. Він більше відомий під назвою «хибна борошниста роса».

Як розпізнати хворобу

На листі хвороба проявляється жовтизною. Зокрема, з’являються коричневі плями. Вони виглядають так, ніби розпливаються. В результаті листя через хворобу скручується та засихає.

Умови для борошнистої роси

Хвороба вражає часник при високій вологості. Якщо на листі тримається роса понад 11 годин на добу, це вже негативний фактор для розвитку борошнистої роси. Підвищує ризик денна температура, яка не підіймається вище 20 градусів. При таких умовах достатньо 3 днів, щоб пероноспороз активно розійшовся по грядках.

Як захистити часник

Потрібна спекотна погода. Вона призупинить ріст коричневих плям. Якщо погода волога та низька температура, не поливайте часник.

Для профілактики та лікування часнику потрібно проводити обробки фунгіцидами кілька разів за сезон. Стандартна схема: по 3-4 раз за сезон з періодичністю 10-14 днів.

Пероноспороз
Пероноспороз

Схожі новини

Експерти підказали, що робити з пакетами, які залишаються від покупного ґрунту

Хто займається вирощуванням розсади, будуть раді знайти спосіб застосування пакетів від ґрунту. Його доводиться часто купляти, а пакети...

Що робити з гострим перцем, який не встигає достигнути до холодів

До холодів не завжди рослини встигають досягнути зрілості, а точніше їх плоди. Так може статися й з гострим...

Що робити з листям, якого вдосталь нападало в саду

Неймовірно багато листя збирається щоосені. Голова йде обертом від того постійного прибирання території. Головне питання полягає в тому,...

Покроковий план розмноження ревеню, щоб він прийнявся на новому місці

Смак дитинства та рослина, про яку зараз не часто можна почути. В основному висаджують коренеплоди (цибуля, картопля, буряк,...