З настанням осені починається період обробки садових дерев. Потрібно зробити обприскування проти шкідників, а в деяких випадках й для лікування.
Чи можна пропустити осінню обробку? Категорично не рекомендується цього робити. Шкідники хоча й зменшують свою діяльність, вони залишаються та становлять небезпеку. Вони ховаються на зимування в кору, тріщини, нарости. З настанням весняного тепла їх активність буде з подвійною силою, тому врятувати дерево буде ще складніше.
Обробка карбамідом
Восени обробку яблунь та плодових дерев можна провести з використанням сечовини. Або її називають карбамід. Засіб потрібно розчинити з водою в концентрації 500 г на 10 л води.
Таку обробку рекомендується проводити після скидання листя, коли дерево перейшло в стан спокою. Це припадає на кінець жовтня та на листопад. Для посилення ефекту в розчин можна додати 50 г мідного купоросу.
Перед обробкою крони, гілок, стовбура потрібно зчистити з дерева мох та лишайник, якщо такі є. Вони потенційно небезпечні. Окрім того, що шкідники люблять в них ховатися, з часом дерево стане нежиттєздатним та засохне.
Карбамідом в високій концентрації потрібно обробити також ґрунт навколо дерева. Спочатку потрібно перекопати ґрунт в пристовбурному колі, а потім вже провести обробку.