Озеленення інтер’єру за допомогою фітостіни можна вважати дизайнерським рішенням. Це гарно, стильно, незвично, але разом з тим частково проблемно. Багато домашніх рослин — корисно для повітря, для створення мікроклімату, але чи готові до догляду за фітостіною.
Недоліки, про які треба знати
Для створення фітостіни потрібно багато рослин та горщиків. Кількість залежить від масштабів проєкту. Яким би він не був, потрібно знати наступне:
- Сміття. З рослин часто опадає листя, тому під фітостіною потрібно регулярно прибирати.
- Полив. Потрібно запам’ятати, де та які стоять квіти, який для них режим поливу. Простіше, коли вони виставлені та відсортовані за схожими ознаками та властивостями, потребами, але роботи багато в цьому напрямку.
- Пересаджування. Фітостіна розрахована на однаковий розмір горщиків. Деякі рослини потребуватимуть пересаджування. Раз на 6 місяців вам доведеться регулярно цим займатися.
З урахуванням особливостей фітостіни її не монтують біля ліжка або поруч з обіднім столом. Фітостіна — стильний елемент інтер’єру, але потрібно бути готовими до догляду за нею. Не забувайте, що на рослини можуть напасти шкідники та грибкові захворювання. І рятувати та обробляти їх в такій кількості та тісному розміщенні буде вкрай важко.