ГоловнаДім ProstoWayНе залишайте на землі падалицю з плодових дерев, щоб цього не сталося:...

Не залишайте на землі падалицю з плодових дерев, щоб цього не сталося: чотири вагомі причини

З плодових дерев не весь врожай вчасно знімають. Будемо об’єктивними, але іноді цим взагалі ніхто не займається. Тим часом під деревами накопичується велика кількість падалиці. Зараз не будемо говорити про можливості її застосування у вигляді добрива. Поговоримо про те, що буде, якщо залишити її на землі.

Причина №1

Шкідники та патогени почнуть швидко розмножуватися в умовах гнилих плодів. До падалиці будуть злітатися плодові мухи, вишневі мухи, плодожерки та інші комахи. Почнеться процес відкладання яєць, що тільки збільшить популяцію. Новий врожай на наступний рік буде вражатися шкідниками вдвічі швидше. Доповнить сумну картину розвиток грибкових інфекцій.

Причина №2

Падалиця дійсно може стати джерелом небезпечних хвороб та бактерій. Якщо дерево не обробляли, а плоди інфіковані, процес гниття буде стимулювати до розмноження бактерій. Це призведе до погіршення стану плодових дерев в саду.

Причина №3

На ділянці ростуть не тільки яблуні чи груші. Зокрема, тут є ягідні кущі, квіти, грядки з овочами та ін. Якщо патогени та хвороби будуть заражати ґрунт, можуть постраждати інші рослини, їх коренева система.

Причина №4

Якщо вас не лякає перспектива збільшення гризунів на ділянці, можете залишати падалицю на землі. Миші та криси дуже люблять це. Окрім того, вони можуть поселитися поруч.

Якщо у вас утворилася падалиця, краще закопуйте біля ягідних кущів чи інших рослин, як добриво. В усіх інших випадках потрібно збирати та утилізувати.

Схожі новини

Як зберегти літні та ремонтантні сорти малини від вимерзання

Восени потрібно встигнути провести чимало робіт в саду та городі. Приділіть увагу малині, а саме тим екземплярам, на...

Як зробити корисну фунгіцидну фарбу для садових дерев

Ніхто не сперечається, що можна взяти готову фарбу для садових дерев. Але форс-мажори бувають різними, тому розчин для...

Найкращі городні культури, які можна посадити до та після капусти

Хороший врожай капусти виросте при дотриманні умов сівозміни. Капусту не саджають два роки поспіль на одному місці. Також...

Експерти розповіли про перелік відходів, які можна закладати в компост

Одне з найкращих натуральних добрив — компост. Його підготовка до використання залежить від правильності формування ями та відходів,...