Спалювання залишків та сухої трави — тенденція, від якої намагаються відходити. Щороку кажуть: не паліть траву, не робіть цього. Проте люди продовжують робити шкоду і природі, і собі. Пояснимо, чому не треба цього робити.
Не паліть траву в саду
Експерти з органічного вирощування рослин застерігають, що при спалюванні ґрунт втрачає родючість. Процедура знищує все живе. Дим, який виділяється, також є канцерогенним.
Якщо говорити мовою цифр, земля, на які було спалено траву та інші рослинні залишки. на відновлення потребує 2 роки. Тобто протягом цього часу ви не зможете повноцінно використовувати землю для вирощування рослин.
При спалюванні на місці вогнища земля прогрівається на глибину до 1 м. Температура підіймається до 200 градусів. Гине мікрофлора, комахи та все живе. Цих причин повинно буде достатньо, щоб перестати спалювати в саду, на городі та поруч рослинні залишки та тим паче суху траву.
А що робити з залишками рослин? Найкращим рішенням стане їх використання у вигляді компосту, який ви повернете назад в город. В результаті ви збережете ґрунт та підвищите його родючість.