Осінь — сезон, коли проводять обрізку дерев для омолодження, формування крони, проводять профілактику загущення. Питання в тому, коли саме її проводити. При несвоєчасному виконанні робіт, а точніше надто ранніх, можна стати посіпакою бактерій, грибків та інфекцій.
Коли проводити обрізку
Не треба поспішати. Не беріться за секатор відразу, як тільки почалося опадання листя. Ви ще встигнете все зробити, що потрібно.
При плюсовій температурі, високій вологості відбувається активне розсіювання спор збудників захворювань. Для кори та деревини це небезпечний період. Якщо зарано зробити обрізку, а на дереві буде багато зрізів, ризик проникнення збудників надзвичайно високий. Особливо це стосується ракових хвороб.
Потрібно дочекатися, коли після завершення листопаду температура опуститься, навіть з’явиться легкий мороз. Тільки тоді можна починати обрізку. Річ в тому, що при морозній погоді зрізи зможуть затягнутися, підсохнути та стати недосяжними для збудників хвороб. А при плюсовій температурі все з точністю до навпаки.
Читайте також:
Як можна використати гілки після санітарної обрізки садових дерев