З настання осені не треба поспішати зрізати врожай винограду. Це може призвести до неприпустимої помилки. При зрізанні лоза отримує своєрідні рани. Виноград не повинен йти на зимування з незагоєними місцями зрізу. Але пізнє обрізання виноградних пагонів також є причиною пошкодження. Експерти розповіли, коли та як це робити правильно.
Коли обрізати виноград восени
Найперше потрібно починати роботи з виноградом з його проріджування. Зріжте пагони цього року, щоб кущ зимував без загущення гілок. Видаляють максимум до ⅓ від загальної кількості.
Огляньте стебла на наявність слабких пагонів. Якщо такі є, тоді їх не обрізають, а вкорочують до 4 бруньок. Сильні залишають до 6 бруньок.
Зимувати може тільки та лоза, яка одерев’яніла та стала коричневого кольору. За орієнтир беріть олівець. Якщо є пагони тонші за нього, тоді зрізайте їх. До речі, виноград процедури обрізання не боїться. Приріст поточного року можна обрізати до 80%. На наступний рік він знову виросте. Необрізані лози замерзають та можуть захворіти.
Обрізання винограду виконують після завершення скидання листя. Верхні гілки намагайтеся не обрізати, бо вони виростуть вдвічі густішими потім, а от ягід не буде. Виноград зав’язує їх тільки на горизонтально розташованих гілках.