З сидератами справи досить прості. Потрібно насіяти, почекати, коли зійде, а потім скосити або перекопати. Але чи завжди потрібні такі дії з сидератами?
За період росту сидерати накопичують багато корисних речовин, а потім при перегниванні вивільняють їх в землю. Проте є нюанси зі складом самого ґрунту, що також треба брати до уваги.
Нехай ростуть далі
В деяких випадках дачники залишають рости сидератові культури без подальшого скошування або перекопування. Коли настане час, вони рослини самі ляжуть на землю, створивши шар мульчі. Вони перегниють під снігом, а потім навесні так само будуть збагачувати ґрунт своїми поживними елементами.
Зверніть увагу, якщо ґрунт нейтральний або лужний, тоді сидерати потрібно скошувати та перекопувати. А от з кислим ґрунтом корисного ефекту не вийде. Розкладання залишків рослинності буде надто тривалим, а чекати тривалий час немає можливості.
Для власників ділянок з кислим ґрунтом найкращим рішенням буде скосити сидерати та відправити їх в компост, що значно пришвидшить процес.