ГоловнаДім ProstoWayФілоксера — один з найнебезпечніших шкідників винограду

Філоксера — один з найнебезпечніших шкідників винограду

Ще в 1860-х роках власники виноградників дізналися про філоксеру. Цей шкідник був занесений з Північної Америки на південь Франції. Далі філоксера швидко розповсюдилась по інших країнах.

Що таке філоксера

Це різновид попелиці, але існує вона саме на виноградному листі. Є підземні та наземні форми шкідника. Боротися з нею важко, але треба бути морально готовими до того, що виноград доведеться вирізати.

При ураженні кореневої системи загибель молодих рослин через відмирання коріння відбувається протягом 3-5 років, у старших виноградників період може бути трохи довшим. Все залежить від умов: ґрунт, клімат, температура, добрива. Більше шансів врятувати кущі, якщо сорт стійкий до філоксери.

Листова форма філоксери прикріпляється до листя та починає висмоктувати з нього соки. На листі можна помітити такі нарости, бляшки. Вони тверді, їх досить важко роздушити. Але всередині личинки шкідника. При сприятливих умовах вони з’являються наприкінці червня та в липні.

Листова філоксера на листі винограду
Листова філоксера на листі винограду

Врятувати кущі є шанс, але потрібно проводити регулярні обробки. Потрібно перший раз обприскати рослину ще навесні на стадії 3-4 листків, а далі 9-12 листків. Для обробки можна використовувати інсектицид «Актара» чи інший, який дієвий проти шкідників, які роблять шкоду листю, попелиці.

Протравку ґрунту під лозою роблять залізним купоросом 5%. Рідина повинна просочитися на 20 см вглиб. Для обприскування концентрація 3%. Сильно пошкоджені кущі, які неможливо врятувати, треба викопувати та спалювати. На це місце повторно виноград не висаджують. Ґрунт треба обробляти.

Схожі новини

Чим допоможе домашнім рослинам зубок часнику, якщо закопати його в горщик

В домашньому господарстві все згодиться. У квітникарів діє той самий принцип. В догляді за рослинами стільки всього потрібно...

Що покласти в вазу з букетом, щоб троянди простояли довше на 1 тиждень

Букет, який вам подарували, може простояти довше, ніж ви очікували. Секрет в спеціальних умовах, які треба створити в...

Квітникарі пояснили, чому домашні квіти треба іноді забувати поливати

Квітникарі користуються цим методом відновлення домашні рослин, коли бачать, що рослини стали здавати позиції, втрачати нормальний вигляд. І...

Через цю хворобу можна втратити весь плодовий сад

Саджанець за саджанцем — поступово нарощується зелена маса та сади розквітають. Велика прикрість може спіткати, коли через одне...