Ще в 1860-х роках власники виноградників дізналися про філоксеру. Цей шкідник був занесений з Північної Америки на південь Франції. Далі філоксера швидко розповсюдилась по інших країнах.
Що таке філоксера
Це різновид попелиці, але існує вона саме на виноградному листі. Є підземні та наземні форми шкідника. Боротися з нею важко, але треба бути морально готовими до того, що виноград доведеться вирізати.
При ураженні кореневої системи загибель молодих рослин через відмирання коріння відбувається протягом 3-5 років, у старших виноградників період може бути трохи довшим. Все залежить від умов: ґрунт, клімат, температура, добрива. Більше шансів врятувати кущі, якщо сорт стійкий до філоксери.
Листова форма філоксери прикріпляється до листя та починає висмоктувати з нього соки. На листі можна помітити такі нарости, бляшки. Вони тверді, їх досить важко роздушити. Але всередині личинки шкідника. При сприятливих умовах вони з’являються наприкінці червня та в липні.
Врятувати кущі є шанс, але потрібно проводити регулярні обробки. Потрібно перший раз обприскати рослину ще навесні на стадії 3-4 листків, а далі 9-12 листків. Для обробки можна використовувати інсектицид «Актара» чи інший, який дієвий проти шкідників, які роблять шкоду листю, попелиці.
Протравку ґрунту під лозою роблять залізним купоросом 5%. Рідина повинна просочитися на 20 см вглиб. Для обприскування концентрація 3%. Сильно пошкоджені кущі, які неможливо врятувати, треба викопувати та спалювати. На це місце повторно виноград не висаджують. Ґрунт треба обробляти.