Коли на ділянці з’являється кріт, можна вважати, що у вас непрохані гості. Грядки переверне, доріжки перекопає, рослини будуть пошкоджені. Купки землі по всій ділянці — не найкраще явище. Потрібно вживати заходи. Експерти розповіли, які є методи відлякування та боротьби зі шкідником.
Кроти шкодять кореневій системі рослин. Всі висаджені огірки, помідори, кабачки, квіти, кущі можуть стати жертвами хазяйновитості цих маленьких підземних мешканців. Вбивати не варто кротів, а от відлякати можна.
Запахи. Кріт боїться гучних звуків та різких запахів. Йому дуже не подобаються запахи чорнобривців, часнику, цибулі, нафталіну, хвойних гілок. Подібні ароматичні сюрпризи потрібно розкласти по всій ділянці. Особливу увагу треба приділити кротовинам. В магазинах продають препарати для відлякування, наприклад, «Антикріт». Як варіант, можна ганчірку з оцтом покласти в кротовини.
Звуки. По всій ділянці розставте генератори звуків. Тобто вони під дією вітру будуть створювати звуковий фон, шум. Постійне громихання відлякає крота, він піде шукати більш затишне місце. Вертушки, брязкальця, вітряки та подібні речі стануть в пригоді.
Проти кротів застосовують й не дуже гуманні методи боротьби. Кротоловки різного типу, механічні капкани, отруту. Чи ви хочете застосовувати, індивідуальний вибір. Все залежить від рівня шкоди, який заподіяно ділянці. Як варіант, можна спочатку спробувати відлякати звуками та запахами.
Окремо варто поговорити про отруту для кротів. Якщо до ділянки мають доступ діти та тварини, для них це небезпечно. Ґрунт також не стане здоровішим від подібних засобів.
Протидія кротам — ущільнення ґрунту. Сенс в тому, щоб ускладнити роботу тварині. Після дощів потрібно втрамбовувати землю. Щільніша структура стане перепоною для легкого риття землі, тож кріт може звернути геть в іншу сторону.