Site iconSite icon Дім ProstoWay

Експерти пояснили причину, чому не можна залишати грядки пустими після врожаю

Експерти пояснили причину, чому не можна залишати грядки пустими після врожаюЕксперти пояснили причину, чому не можна залишати грядки пустими після врожаю

На дачній ділянці регулярно звільняються грядки після збору врожаю. Можна було б залишити їх так, як є. Нехай вони просихають від поливів, стоять до наступного сезону. Проте такий підхід не виправдає себе. Експерти пояснили, чому саме.

Що буде з грядкою

Після завершення циклу вирощування, наприклад, часнику, грядка стає вільною приблизно наприкінці липня чи на початку серпня. Якщо її залишити просто так, земля буде висихати під дією сонячного проміння та поступово перетвориться на пил. Вона втратить свої родючі властивості для наступного вирощування рослин.

В землі повинні постійно відбуватися процеси життєдіяльності корисних бактерій, органічних речовин. І саме при вирощуванні певних рослин вони підтримуються. Земля, яка не працює, перестає виконувати свою основну функцію. Всі процеси обміну речовин, роботи корисних бактерій та мікроорганізмів припиняються.

Що робити, якщо нічого вирощувати немає бажання? Можна скористатися найпростішим методом — посіяти сидерати. Після часнику, наприклад, горох. Він збагатить землю природним азотом. А ще за ним не треба доглядати, окрім поливів. Ви навіть врожай гороху встигнете зібрати. Таким чином і для ґрунту буде користь, і вам буде ще один дачний смаколик.

Exit mobile version