ГоловнаДім ProstoWayЕксперти пояснили причину, чому не можна залишати грядки пустими після врожаю

Експерти пояснили причину, чому не можна залишати грядки пустими після врожаю

На дачній ділянці регулярно звільняються грядки після збору врожаю. Можна було б залишити їх так, як є. Нехай вони просихають від поливів, стоять до наступного сезону. Проте такий підхід не виправдає себе. Експерти пояснили, чому саме.

Що буде з грядкою

Після завершення циклу вирощування, наприклад, часнику, грядка стає вільною приблизно наприкінці липня чи на початку серпня. Якщо її залишити просто так, земля буде висихати під дією сонячного проміння та поступово перетвориться на пил. Вона втратить свої родючі властивості для наступного вирощування рослин.

В землі повинні постійно відбуватися процеси життєдіяльності корисних бактерій, органічних речовин. І саме при вирощуванні певних рослин вони підтримуються. Земля, яка не працює, перестає виконувати свою основну функцію. Всі процеси обміну речовин, роботи корисних бактерій та мікроорганізмів припиняються.

Що робити, якщо нічого вирощувати немає бажання? Можна скористатися найпростішим методом — посіяти сидерати. Після часнику, наприклад, горох. Він збагатить землю природним азотом. А ще за ним не треба доглядати, окрім поливів. Ви навіть врожай гороху встигнете зібрати. Таким чином і для ґрунту буде користь, і вам буде ще один дачний смаколик.

Схожі новини

Що восени потрібно зробити з гортензією: 4 етапи догляду

Протягом літа гортензії радують своїми яскравими квітами. Та й на початку осені вони ще в переважній більшості тримають...

Як використовувати томатне бадилля на дачній ділянці

На дачній ділянці завжди постає питання, а що робити з бадиллям від рослин. Особливо від помідорів. Якщо ви...

Чотири рослини для створення яскравого осіннього саду

Недарма осінь називають яскравим сезоном. В саду він може втілюватися в різні барви не гірше за літні кольори....

Що зробити треба, щоб збирати огірки в теплиці до зими

Це навіть звучить фантастично, але реально. Дачники та досвідчені агрономи знають спосіб продовження плодоношення огірків. Якщо у вас...