ГоловнаДім ProstoWayЕксперти назвали п'ять факторів для ефективного вирощування лохини

Експерти назвали п’ять факторів для ефективного вирощування лохини

Ягоди лохини смачні та солодкі. Звичайно, що таку культуру хоче вирощувати багато людей. За популярністю лохина стала обганяти чорну смородину, хоча за смаковими властивостями їх не варто порівнювати, вони різні. Краще мати на ділянці обидва кущі, щоб було більше вітамінів. Лохину вирощувати не складніше, ніж смородину. Для неї потрібні такі умови:

Ґрунт. Лохина добре росте в пухкому та кислому ґрунті. Рекомендовано, щоб pH був від 4,8 до 5,5. Землю потрібно періодично розпушувати та видаляти бур’яни.

Полив. Норма становить по 2 відра на 1 кв.м. Регулярний полив — 2-3 рази на тиждень. В літню спеку лохині потрібне дощування.

Підживлення. Добрива вносять три рази на рік. Базовий набір компонентів для весни становить: 30 г нітрофоски, 20 г сірчанокислого калію, 20 г калійної солі. Вносять добрива до розпускання бруньок. Друге підживлення проводять в травні: 30 г азофоски. Осіннє підживлення: 60 г фосфорно-калійних добрив.

Обрізання. Перший раз крону починають формувати у віці куща 2-3 роки, потім при досягненні 5 років. Санітарну обрізку проводять двічі на рік для видалення поламананих, слабких, недостиглих або хворих пагонів.

Обробка від хвороб. Регулярна обробка фунгіцидами допоможе уникнути сірої гнилі, моніліозу та раку стебла. В основному лохина добре протистоїть хворобам.

Якщо дотримуватися регулярності догляду, кущі лохини будуть радувати врожайністю. Не забувайте, що на зиму кущі рекомендується вкривати. Особливо, коли зими безсніжні.

Схожі новини

Експерти поділилися, яким чином можна підвищити морозостійкість плодових дерев

В садах, на дачах, біля будинку переважно вирощують груші та яблука. Захистити дерева та мати впевненість в тому,...

Чому на плодах яблуні та груші з’явилися чорні підшкірні плями

В період достигання плодів на плодах груші та яблуні може виникнути проблема чорних плям. Вони розташовуються під шкіркою....

Чотири фактори, які пояснюють гіркий смак плодів груші

В очікуванні врожаю солодких груш з'являється проблема гіркого присмаку. Це суттєво псує очікування. Особливо, коли воно потім не...

Горох буде рости швидко: п’ять факторів для покращення врожаю

Про горох часто можна почути, що він слабо росте. Насіяли, а він не сходить. Проріс, але не йде...