ГоловнаДім ProstoWayЕкосадівники розповіли, як за один сезон приготувати компост

Екосадівники розповіли, як за один сезон приготувати компост

Для городу немає кращого добрива, ніж натуральний компост. Він здатен підвищити врожайність культур на 30%. Для збагачення бідних ґрунтів він є незамінним.

Як швидко зробити компост

Для компостування у звичайному режимі потрібно приблизно рік часу. Але є можливість значно прискорити процес. Буквально за один сезон можна приготувати відмінне добриво.

Що потрібно для компосту

Спеціальні контейнери не обов’язково купляти. Якщо у вас є інші підручні матеріали, щоб прикрити з боків та зверху груду компосту, цього вистачить. Виберіть місце в затінку. Зверніть увагу, що для пришвидшення процесу все, що ви будете закладати, треба дрібнити. Так все перегниє швидше.

Нашаровують компост зеленою травою, бур’янами, соломою, картоном, рослинними та харчовими залишками. Головне — кожен шар пересипати зеленою травою та поливати водою. Для пришвидшення можна застосовувати Ем-препарати. Не зайвою буде сінна паличка. Перемішувати компост не треба.

Що класти в компост

В загальну груду можна складати не тільки вище названі компоненти, а також: овочі, фрукти, падалицю, листя, цитрусові, кавову макуху, заварку. Звичайно, що не вкидують пластик, синтетичні матеріали, скло, не виливають залишки побутової хімії.

Іноді можна почути, що треба полити компост сечовиною. Якщо компост роблять екосадівники, то хімічно-мінеральні добрива для підсилення компостування вони не використовують.

Схожі новини

Засіб для поливу розсади, яка зупинилася в рості: результат за три дні

Розсада в моменті може почати гальмувати розвиток та ріст. Причина може бути в стресі, який виникає через недостатньо...

Чи є різниця між княжиками та популярними клематисами для декорування огорожі

Про клематиси та княжики часто сперечаються ті, хто не знають точно різниці між цими рослинами. Їх використовують для...

Засіб для зміцнення розсади петунії з помітним результатом за 3 дні

Петунія любить рости при достатній кількості світла. Якщо правильно почати вирощувати ще в лютому, то в травні можна...

Три причини, чому заміокулькас не випускає нові пагони

Рахіси заміокулькаса можна бачити тоді, коли рослину влаштовують умови вирощування. Якщо не подобаються певні фактори, рослина буде гальмувати...