Для городу немає кращого добрива, ніж натуральний компост. Він здатен підвищити врожайність культур на 30%. Для збагачення бідних ґрунтів він є незамінним.
Як швидко зробити компост
Для компостування у звичайному режимі потрібно приблизно рік часу. Але є можливість значно прискорити процес. Буквально за один сезон можна приготувати відмінне добриво.
Що потрібно для компосту
Спеціальні контейнери не обов’язково купляти. Якщо у вас є інші підручні матеріали, щоб прикрити з боків та зверху груду компосту, цього вистачить. Виберіть місце в затінку. Зверніть увагу, що для пришвидшення процесу все, що ви будете закладати, треба дрібнити. Так все перегниє швидше.
Нашаровують компост зеленою травою, бур’янами, соломою, картоном, рослинними та харчовими залишками. Головне — кожен шар пересипати зеленою травою та поливати водою. Для пришвидшення можна застосовувати Ем-препарати. Не зайвою буде сінна паличка. Перемішувати компост не треба.
Що класти в компост
В загальну груду можна складати не тільки вище названі компоненти, а також: овочі, фрукти, падалицю, листя, цитрусові, кавову макуху, заварку. Звичайно, що не вкидують пластик, синтетичні матеріали, скло, не виливають залишки побутової хімії.
Іноді можна почути, що треба полити компост сечовиною. Якщо компост роблять екосадівники, то хімічно-мінеральні добрива для підсилення компостування вони не використовують.