На перший погляд, все просто. Закопав картоплину та й чекай, коли вона виросте. Тільки жуків збирай, щоб бадилля не поїли. В реальному землеробстві та городній справі все набагато складніше. Картопля, як і будь-яка інша культура, потребує уваги та певних знань. Її потрібно правильно підживлювати та захищати від хвороб.
Чим підживлювати
Рекомендується вносити комплексні добрива. Не робіть так, що в підживленні буде переважати азот. Його надлишок негативно буде впливати на якість картоплі. Бадилля матиме інтенсивний ріст, а коренеплоди не розвиватимуться. Окрім того, надлишок азоту знижує кількість крохмалю в складі бульби, а ще знижує смакові властивості.
Підживлювати картоплю потрібно добривами, в комплекс яких входить фосфор, калій та азот. Якщо вирощуєте ранні сорти, тоді ще й органіки варто додати. Зверніть увагу, що її потрібно не більше, ніж 4-5 кг/м2.
Боротьба з фітофторою
Вона здатна зіпсувати нерви та врожай. Щоб з нею не боротися, краще попередити появу фітофторозу. Для цього потрібно обробити картоплю перед висаджуванням мідним купоросом. Зробіть розчин за інструкцією.
Якщо ж фітофтороз вразив бадилля, потрібно вчасно прибирати його. Не викидайте на городі, не закопуйте, не переносьте до компосту. Будь-які частини рослини з фітофторозом потрібно спалювати.
Картопля виросте великою, смачною та достатньо крохмальною, якщо забезпечити правильне живлення. Не пропускайте внесення добрив та бережіть ваш майбутній врожай від фітофторозу.