ГоловнаДім ProstoWayДві поради з вирощування картоплі, щоб була велика та смачна

Дві поради з вирощування картоплі, щоб була велика та смачна

На перший погляд, все просто. Закопав картоплину та й чекай, коли вона виросте. Тільки жуків збирай, щоб бадилля не поїли. В реальному землеробстві та городній справі все набагато складніше. Картопля, як і будь-яка інша культура, потребує уваги та певних знань. Її потрібно правильно підживлювати та захищати від хвороб.

Чим підживлювати

Рекомендується вносити комплексні добрива. Не робіть так, що в підживленні буде переважати азот. Його надлишок негативно буде впливати на якість картоплі. Бадилля матиме інтенсивний ріст, а коренеплоди не розвиватимуться. Окрім того, надлишок азоту знижує кількість крохмалю в складі бульби, а ще знижує смакові властивості.

Підживлювати картоплю потрібно добривами, в комплекс яких входить фосфор, калій та азот. Якщо вирощуєте ранні сорти, тоді ще й органіки варто додати. Зверніть увагу, що її потрібно не більше, ніж 4-5 кг/м2.

Боротьба з фітофторою

Вона здатна зіпсувати нерви та врожай. Щоб з нею не боротися, краще попередити появу фітофторозу. Для цього потрібно обробити картоплю перед висаджуванням мідним купоросом. Зробіть розчин за інструкцією.

Якщо ж фітофтороз вразив бадилля, потрібно вчасно прибирати його. Не викидайте на городі, не закопуйте, не переносьте до компосту. Будь-які частини рослини з фітофторозом потрібно спалювати.

Картопля виросте великою, смачною та достатньо крохмальною, якщо забезпечити правильне живлення. Не пропускайте внесення добрив та бережіть ваш майбутній врожай від фітофторозу.

Схожі новини

Засіб для поливу розсади, яка зупинилася в рості: результат за три дні

Розсада в моменті може почати гальмувати розвиток та ріст. Причина може бути в стресі, який виникає через недостатньо...

Чи є різниця між княжиками та популярними клематисами для декорування огорожі

Про клематиси та княжики часто сперечаються ті, хто не знають точно різниці між цими рослинами. Їх використовують для...

Засіб для зміцнення розсади петунії з помітним результатом за 3 дні

Петунія любить рости при достатній кількості світла. Якщо правильно почати вирощувати ще в лютому, то в травні можна...

Три причини, чому заміокулькас не випускає нові пагони

Рахіси заміокулькаса можна бачити тоді, коли рослину влаштовують умови вирощування. Якщо не подобаються певні фактори, рослина буде гальмувати...