ГоловнаДім ProstoWayДві поради з вирощування картоплі, щоб була велика та смачна

Дві поради з вирощування картоплі, щоб була велика та смачна

На перший погляд, все просто. Закопав картоплину та й чекай, коли вона виросте. Тільки жуків збирай, щоб бадилля не поїли. В реальному землеробстві та городній справі все набагато складніше. Картопля, як і будь-яка інша культура, потребує уваги та певних знань. Її потрібно правильно підживлювати та захищати від хвороб.

Чим підживлювати

Рекомендується вносити комплексні добрива. Не робіть так, що в підживленні буде переважати азот. Його надлишок негативно буде впливати на якість картоплі. Бадилля матиме інтенсивний ріст, а коренеплоди не розвиватимуться. Окрім того, надлишок азоту знижує кількість крохмалю в складі бульби, а ще знижує смакові властивості.

Підживлювати картоплю потрібно добривами, в комплекс яких входить фосфор, калій та азот. Якщо вирощуєте ранні сорти, тоді ще й органіки варто додати. Зверніть увагу, що її потрібно не більше, ніж 4-5 кг/м2.

Боротьба з фітофторою

Вона здатна зіпсувати нерви та врожай. Щоб з нею не боротися, краще попередити появу фітофторозу. Для цього потрібно обробити картоплю перед висаджуванням мідним купоросом. Зробіть розчин за інструкцією.

Якщо ж фітофтороз вразив бадилля, потрібно вчасно прибирати його. Не викидайте на городі, не закопуйте, не переносьте до компосту. Будь-які частини рослини з фітофторозом потрібно спалювати.

Картопля виросте великою, смачною та достатньо крохмальною, якщо забезпечити правильне живлення. Не пропускайте внесення добрив та бережіть ваш майбутній врожай від фітофторозу.

Схожі новини

Експерти розповіли, що потрібно робити з кущами лохини в жовтні

Один з найпопулярніших ягідних кущів — лохина. Смачна, корисна, врожайна. До вирощування приєднується все більше шанувальників цієї культури....

Як захистити молоді саджанці яблунь та груш від сонячних опіків без білення

Біління плодових дерев — класична процедура захисту дерев від морозобійних тріщин та сонячних опіків. Її проводять щороку восени....

Чим восени обробити теплицю, щоб не було фітофтори та кладоспоріозу

За теплицями потрібно доглядати з осені, щоб протягом року вони не були джерелом зараження рослин фітофторою та кладоспоріозом....

Чому не можна залишати на зиму хосту без обрізання

За останні 10-15 років хоста набула значної популярності. Важко знайти сад, де б вона не росла. На клумбах,...