Пізньої осені в саду продовжується робота з квітами. Потрібно викопати та підготувати гладіолуси до зимування. Цибулини дістають з ґрунту, коли все листя та стебла вже всохнуться та будуть перші холоди.
Як уникнути проблем
Гладіолуси потрібно викопувати через 45 днів після завершення цвітіння. Саме тому не рекомендується, щоб вони цвіли до пізньої осені. Цибулини не встигнуть підготуватися та накопичити потрібні речовини на зимування та цвітіння в наступному сезоні.
Цибулини потрібно почистити, помити від бруду, обробити від шкідників. Вони мають схильність до появи гнилі. Проте цього можна уникнути, якщо дотримуватися вимог до підготовки посадкового матеріалу.
Після промивання покладіть цибулини в слабкий розчин марганцівки на 20 хвилин. Це продезінфікує їх. Можна використовувати інсектицид «Інта-Вір» для посилення ефекту.
Оброблені цибулини потрібно покласти на кілька годин на стіл, щоб вони підсохли. Потім зріжте стебло, залишивши пеньок 2-3 см. Підріжте коріння.
Сушити цибулини потрібно при температурі 20-30 градусів протягом 2 тижнів. Потім розкладіть в ящики та тримайте при 20 градусів в приміщенні ще протягом місяця.
Висушені гладіолуси зберігають в картонних коробках в прохолодних темних приміщеннях при температурі +5-10 градусів. Протягом зберігання цибулини потрібно оглядати. Якщо будуть виявлені пошкодження гризунами або хворобами, такі екземпляри потрібно прибрати.