Картопля досить невибаглива, але певний запит на добрива має. Надлишок або дефіцит — однаково погано. Непідготовлений ґрунт або перенасичений добривами стануть причинами фіаско. Зрештою, отримати дрібний врожай — прикра історія для кожного дачника.
Чим не підживлювати картопляні посадки
Є кілька позицій. Агрономи та вже досвідчені городники, дачники знають, що не піде на користь свіжий гній. Таке добриво може стати не тільки джерелом різноманітних хвороб, але шкідників. Досить часто з гноєм на ділянку заселяються вовчки. Гній можна використовувати виключно в одному випадку, якщо він перепрів не менш як рік. Зверніть увагу на час внесення добрива — з осені на зиму, але не навесні.
На другому місці — картопляне лушпиння. Згадаймо про те, що з картоплі до нових коренеплодів можуть перейти також різноманітні хвороби. Немає сенсу своїми ж руками створювати собі проблему.
На третьому місці — деревний попіл. Він не такий безпечний, як може здатися, на перший погляд. Попіл має лужне середовище, тож змінює кислотність ґрунту.
На четвертому місці — курячий послід. В процесі активної вегетації становить небезпеку, бо може створити опіки рослині. Пошкоджена рослина буде не картоплини ростити, а рани загоювати.
Ще одна позиція — мінеральні добрива. Надлишок призводить до припинення розвитку картоплі. Коренеплоди перестають нарощувати масу та не збільшуються в розмірі. Також не підходять дріжджі. Картопля змінюється за смаковими властивостями не в кращу сторону.